Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC/Turnieje Indywidualne

Martin Vaculik wygrywa 8. rundę Speedway Grand Prix w Cardiff! [RELACJA]

Martin Vaculik
Fot. Taylor Lanning

Autor: Edyta Wojdeł

Martin Vaculik wygrywa 8. rundę Speedway Grand Prix w Cardiff! [RELACJA]

Za nami 8. już runda FIM Speedway Grand Prix. W brytyjskim Cardiff triumfował Martin Vaculik, drugie miejsce zajął Jack Holder, natomiast jako trzeci uplasował się Bartosz Zmarzlik, który w biegu finałowym tuż przed meta pozbawił podium Fredrika Lindgrena.

Pierwszą serię startów rozpoczął upadek Stevea Worralla. W powtórce wyścigu już od początku nie brakowało walki o pozycje, swoją dominację jednak mocno zaznaczył Leon Madsen. W biegu drugim od startu bardzo dobrze poradził sobie Kim Nilsson, ku zaskoczeniu wielu na ostatniej pozycji zameldował się ubiegłoroczny zwycięzca brytyjskiej rundy Speedway Grand Prix – Dan Bewley. Kolejny bieg atakami po dużej niesamowicie zaprocentował Taiowi Woffindenowi, który zaczynając z ostatniej pozycji, finalnie zameldował się na mecie jako pierwszy. Ostatni bieg tej serii ponownie przerwał upadek, tym razem jednak Jacka Holdera, który na szczęście wstał z toru o własnych siłach. Decyzją sędziego wykluczony został Fredrik Lindgren. W powtórce największa walka toczyła się o dwa punkty pomiędzy Jackiem Holderem, a Bartoszem Zmarzlikiem. Polak finalnie pokonał Australijczyka.

W drugiej kolejce, po wcześniejszym wykluczeniu, świetnie poradził sobie Fredrik Lingren, usilnie gonił go Tai Woffinden, jednakże nie zdołał on wyprzedzić Szweda. W biegu szóstym zdecydowanie lepiej niż w pierwszej serii zaprezentował się Dan Bewley, który zostawił przeciwników daleko za sobą. O dwa punkty walczyli Jason Doyle i Mikkel Michelsen. Kolejny wyścig, w którym udział wzięło wszystkich trzech Polaków, pogodził Max Fricke, zgarniając trzy punkty. Ósmy start brytyjskiego Speedway Grand Prix również zdominował Australijczyk – Jack Holder.

Trzecią serię wyścigów rozpoczęła pierwsza polska trójka tego wieczoru. Bieg dziesiąty zdominował Robert Lambert, który pomimo nacisków ze strony Bartosza Zmarzlika, zameldował się na mecie jako pierwszy. Kolejny start po raz drugi należał do Maxa Frickea, natomiast Tai Woffinden i Mikkel Michelsen podtrzymali tendencję spadkową. Wyścig dwunasty przerwał upadek Jasona Doyla, który decyzją sędziego został wykluczony. W powtórce trzy punkty wywalczył kolejny z naszych rodaków – Maciej Janowski.

Kolarstwo szosowe: Marta Lach druga w Classic Lorient Agglomération! – POLECAMY

Po trzeciej przerwie najlepiej poradził sobie Robert Lambert. W czternastym wyścigu świetną prędkość zaprezentował Patryk Dudek, a pierwszy punkt w tej rundzie Speedway Grand Prix odnotował Steve Worrall. Kolejny bieg przerwał ponowny upadek Jasona Doyla. Sędzia zdecydował o powtórce w czterech. Ponowny start najlepiej wykorzystał Jack Holder, którego usilnie gonił Kim Nilsson. Ostatni wyścig tej tury przerwał bardzo nieładny upadek, broniącego się przed atakami Bartosza Zmarzlika, Taia Woffindena. W powtórce dominację na najwyżej punktowanej pozycji przejął drugi z Brytyjczyków – Dan Bewley.

Piątą serię brytyjskiej rundy Speedway Grand Prix wygrał Martin Vaculik, Bartosz Zmarzlik natomiast zdołał wywalczyć tylko jeden punkt. Tai Woffinden okazał się niezdolny do dalszej jazdy, a jego miejsce w biegu osiemnastym zajął Anders Rowe, który jadąc na drugiej pozycji zdefektował. Maciej Janowski natomiast nie dał rady wywalczyć punktów pozwalających na walkę w półfinałach. Ponownie świetnie prezentował się Jack Holder. Kolejny wyścig rozpoczęła taśma Dana Bewleya, a jego miejsce zajął Jason Edwards, który został daleko z tyłu, za trójką zawodników walczących o punktowane pozycje. Ostatni start przed biegami półfinałowymi zdominował Andrzej Lebiediew, o pierwszą pozycję walczył z nim Mikkel Michelsen, natomiast Patryk Dudek zameldował się na mecie jako ostatni, za Kimem Nilssonem.

Pierwszy półfinał był pojedynkiem pomiędzy Australijczykami a Szwedami. Awans do finału wywalczył Fredrik Lindgren i Jack Holder. W drugim półfinale zameldowało się dwóch Polaków. Bartosz Zmarzlik już na drugim okrążeniu objechał całą stawkę zapewniając sobie miejsce w finale wraz za jadącym za nim Martinem Vaculikiem. Finałowy bieg Speedway Grand Prix Wielkiej Brytanii zdominował Martin Vaculik. O drugą pozycję mocno walczyli Fredrik Lindgren i Jack Holder. Sytuację wykorzystał Bartosz Zmarzlik, który tuż przed metą wyprzedził Lindgrena.

NrNazwisko IIIIIIIVVVIVIIRazem
1Leon Madsen300205
2Steve Worrall000123
3Max Fricke133019
4Andrzej Lebiediew201137
5Kim Nilsson3112111
6Dan Bewley0313t7
7Maciej Janowski103116
8Martin Vaculik2220320
9Tai Woffinden321w6
10Jason Doyle22w127
11Patryk Dudek0233010
12Robert Lambert1133312
13Fredrik Lindgrenw322214
14Mikkel Michelsen310026
15Bartosz Zmarzlik2122116
16Jack Holder1323318
R1Anders Rowed0
R2Jason Edwards00

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *