Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Co z upadłością jednego ze sponsorów Stali?! Klub wydał komunikat w całej sprawie

Co z upadłością

Autor: Krzysztof Choroszy

Co z upadłością jednego ze sponsorów Stali?! Klub wydał komunikat w całej sprawie

W ostatnim tygodniu środowisko żużlowe obiegła informacje, że spółka zarządzająca portalem ebut.pl, czyli sponsorem tytularnym Stali Gorzów, znajduje się w stanie upadłości likwidacyjnej. Rozpoczęła się dyskusja na ten temat, wielu ludzi zastanawiało się, czy Stal poniesie jakieś konsekwencje upadku swojego sponsora, choćby finansowe.

Klub z Gorzowa wydał komunikat, aby wyjaśnić całą sytuację. Możemy w nim przeczytać, że sponsor tytularny firma Emerix Investments sp. z o. o. nie jest w stanie upadłości, a ponadto wywiązała się ona ze wszystkich zobowiązań finansowych zawartych w umowie sponsorskiej. Zarząd Stali również oświadczył, że w przyszłym roku będą oni kontynuować współpracę, a sam portal eBut.pl jest zarządzany i rozwijany przez spółkę MRX Global, nie mającą nic wspólnego z rzekomą upadłością. Umowa podpisana ze spółką Emerix Investments została zrealizowana w całości, a w jej ramach sponsor ma prawo do promocji dowolnej marki, której jest właścicielem.

Pragniemy poinformować i przeciąć pojawiające się ostatnio medialne spekulacje na temat sponsora tytularnego Stali Gorzów tj. firmy Emerix Investments sp. z o.o. – ww. firma nie jest w stanie upadłości oraz wywiązała się w całości z tegorocznych zobowiązań finansowych względem klubu Stal Gorzów. Co więcej oświadczamy, że umowa sponsorska będzie nadal kontynuowana w sezonie 2024, a portal eBut.pl jest rozwijany i zarządzany przez firmę MRX Global, która nie ma nic wspólnego z upadłością o której donoszą niektóre media. Zarząd klubu potwierdza, iż umowa podpisana z firmą Emerix Investments sp. z o.o. została zrealizowana w całości. Jednocześnie zaznaczamy, że sponsor ma prawo do promocji wybranej marki, której jest właścicielem – brzmi komunikat klubu.

Szybkie ucięcie spekulacji przez Stal Gorzów i wydanie oświadczenia w całej sprawie, może uciąć wszelkie spekulacje na temat umowy sponsorskiej i upadłości jednego z partnerów. Z pewnością jednak Stal znalazłaby innego sponsora tytularnego i nie ma o co się martwić, myśląc o przyszłorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *