Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Kwalifikacje do GP w Cardiff. Najszybszy wicelider GP, Zmarzlik daleko [LISTA STARTOWA]

Kwalifikacje do GP w Cardiff
Fot. Taylor Lanning

Autor: Jakub Bielak

Kwalifikacje do GP w Cardiff. Najszybszy wicelider GP, Zmarzlik daleko [LISTA STARTOWA]

W piątek o godzinie 16:00 czasu polskiego odbyły się kwalifikacje przed turniejem z cyklu Speedway Grand Prix na Principality Stadium w Cardiff. Najszybszy okazał się Fredrik Lindgren. Dopiero w drugiej połowie stawki uplasował się Bartosz Zmarzlik.

Kwalifikacje jak zwykle miały interesujący przebieg – przynajmniej pod względem tego, jak często zmieniały się pozycje żużlowców w tabeli z czasami. Inna sprawa jest taka, że to wynik równań toru i kolejności, w jakiej zawodnicy wyjeżdżali kręcić kółka w poszczególnych seriach. Niemniej jednak najlepszy okazał się Fredrik Lindgren, co jest o tyle ciekawe, że Szwed wygrał „czasówkę” również przed innym turniejem rozgrywanym na sztucznym torze w tym roku – na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Trójka Polaków zakończyła kwalifikacje na odległych miejscach. Dopiero dziesiąty był Bartosz Zmarzlik. Wystarczyło to jednak, aby pokonać zarówno Janowskiego, jak i Dudka. Ci rywalizację skończyli odpowiednio na dwunastej oraz czternastej pozycji. Na plus zaskoczył z kolei Kim Nillson, który mógł wybierać numer startowy na jutrzejsze GP już jako trzeci.

Szwed wybrał numer 5, po tym jak lepsi od niego Lindgren i Lambert wybrali odpowiednio 13-stkę oraz 12-stkę. Polacy z mocno ograniczonym już wyborem zdecydowali się na numery 15 (Zmarzlik), 7 (Janowski) oraz 11 (Dudek). Co ciekawe, już po raz czwarty w tym sezonie cyklu Speedway Grand Prix, numer 1 przypadł Leonowi Madsenowi. Duńczyk będzie tym samym otwierał każdą serię startów, co bieg oddalając się od krawężnika, by w biegu siedemnastym drugi raz ubrać na głowę czerwony kask.

Lista startowa GP Wielkiej Brytanii w Cardiff

NrNazwisko
1Leon Madsen #30
2Steve Worrall #16
3Max Fricke #46
4Andrzej Lebiediew #29
5Kim Nilsson #233
6Daniel Bewley #99
7Maciej Janowski #71
8Martin Vaculik #54
9Tai Woffinden #108
10Jason Doyle #69
11Patryk Dudek #692
12Robert Lambert #505
13Fredrik Lindgren #66
14Mikkel Michelsen #155
15Bartosz Zmarzlik #95
16Jack Holder #25
R1Anders Rowe #17
R2Jason Edwards #18

KANAŁ YOUTUBE Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *