Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Lider Wybrzeża pozostanie w Gdańsku?! Gdańszczanie zainteresowani swoim byłym zawodnikiem!

Nicolai Klindt
Fot. Michał Szmyd

Autor: Krzysztof Choroszy

Lider Wybrzeża pozostanie w Gdańsku?! Gdańszczanie zainteresowani swoim byłym zawodnikiem!

Wybrzeże Gdańsk zakończyło już udział w rozgrywkach 1. Ligi Żużlowej w sezonie 2023, teraz w klubie z Gdańska trwa inna walka, lecz toczy się ona o kontrakty zawodników na przyszły rok. Władze zespołu rozmawiają z kilkoma zawodnikami, aby ci zostali w stolicy Pomorza.

Wiemy, że z Wybrzeża odejdzie Keynan Rew, który wróci do Unii Leszno, także nie jest znany los Madsa Hansena. Zainteresowanie Duńczkiem wyraża Włókniarz Częstochowa. Jego rodak, Nicolai Klindt, według informacji portalu sport.trojmiasto.pl jest bardzo bliski pozostania w Gdańsku, a w ostatnich dniach spotkał się on kilkukrotnie z zarządem zespołu. Pozostanie Klindta jest bardzo ważne dla władz klubu, gdyż w ubiegłym sezonie to on był liderem gdańszczan.

Sprawa z zawodnikami krajowymi wygląda inaczej, jak wiemy z Gdańska w kontrowersyjnych okolicznościach odszedł Norbert Kościuch. Zastępstwem dla niego może okazać się Adrian Gała, który rozmawiał w Gdańsku i negocjacje, jak informuje trójmiejski portal, są bardzo zaawansowane. Drugi z Polaków, Daniel Kaczmarek, jak mówił dla sport. trojmiasto.pl, jest po słowie z zarządem, jednak ma on oferty również od innych pierwszoligowców. Zdradził, że decyzję zapadną na przełomie września i października.

Jestem po rozmowach z Wybrzeżem, ale jeszcze konkretne decyzje nie zapadły. Rozmawiam też z innymi klubami z 1. ligi. Na razie jednak czekamy, bo zobaczymy, kto awansuje i jakie zespoły finalnie będą startować w tych rozgrywkach. Myślę, że w końcówce września albo na początku października będą już podjęte decyzje – mówił dla portalu sport.trojmiasto.pl Daniel Kaczmarek.

Przyszłoroczny skład Wybrzeża zaczyna się powoli klarować, jednak w obliczu braku zawodnika na pozycję U24 nie możemy powiedzieć wszystkiego. Na pewno zatrzymanie w Gdańsku Nicolaia Klindta bardzo pomoże klubowi, gdyż będzie on miał filar zespołu, jakim bez wątpienia jest Duńczyk.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *