Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Komunikat Polonii w sprawie Przyjemskiego. Czeka go przerwa!

Przyjemski
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jakub Bielak

Komunikat Polonii w sprawie Przyjemskiego. Czeka go przerwa!

Abramczyk Polonia Bydgoszcz wreszcie przerwała ciszę w sprawie kontuzji swojego 18-letniego wychowanka. Wiktor Przyjemski nie wystąpi zarówno w turnieju Tauron Speedway Euro Championship na swoim domowym torze, jak i w obu spotkaniach półfinałowych 1. Ligi Żużlowej.

Poniżej pełna treść komunikatu klubu:

Wiktor Przyjemski jest po kolejnych badaniach. Te odbyły się wczoraj pod okiem prof. dr hab. Zbigniewa Serafina w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr Jurasza w Bydgoszczy, za co serdecznie dziękujemy.

Wykryto obrzęk szpiku zęba obrotnika i trzonu C2. Wiktor nie wystąpi w zawodach TAURON Speedway Euro Championship oraz w meczach półfinałowych 1. Ligi Żużlowej. Po ustąpieniu obrzęku przejdzie kolejne badania kontrolne, które pozwolą określić moment powrotu na tor.

Zarówno Wiktor, jak i cały jego team będą z drużyną w Rybniku oraz podczas rewanżowego pojedynku w Bydgoszczy. Cały zespół intensywnie przygotowuje się do obu spotkań i przystąpi do nich w pełni zmobilizowany. Będziemy musieli radzić sobie bez Wiktora, ale zrobimy wszystko, by wygrać”.

Dla Abramczyk Polonii Bydgoszcz dłuższa przerwa 18-latka to ogromny cios. Na ten moment nie ma żadnej gwarancji, że junior zdąży wrócić na ewentualne finałowe spotkania o awans do PGE Ekstraligi. Ekipie z Bydgoszczy będzie jednak bardzo ciężko w rywalizacji półfinałowej z ROW=em Rybnik. Przypomnijmy, że Wiktor Przyjemski to najskuteczniejszy żużlowiec całego zaplecza PGE Ekstraligi.

O zastępstwie 18-latka w turnieju SEC informowaliśmy już wcześniej. W jego miejsce pojedzie Szymon Woźniak.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *