Żużel - Best Speedway Tv

Keynan Rew nie był w stanie kontynuować zawodów. Wypadek podczas zawodów w Australii [wideo] | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Keynan Rew

Keynan Rew nie był w stanie kontynuować zawodów. Wypadek podczas zawodów w Australii [wideo]

Keynan Rew nie był w stanie kontynuować zawodów. Wypadek podczas zawodów w Australii [wideo]

W sobotę zawodnik FOGO Unii Leszno wziął udział w zmaganiach North Brisbane Solo Masters w Australii. W mediach społecznościowych pojawiła się relacja z bardzo nieprzyjemnie wyglądającego wypadku. Żużlowiec, który nie tak dawno został Mistrzem Australii w kategorii poniżej 21 roku życia niebezpiecznie uderzył w bandę.

W trakcie drugiej serii startów doszło do wypadku z uczestnictwem Keynana Rew oraz Cordella Rogersona. Żużlowiec leszczyńskiej Unii został wykluczony za spowodowanie wypadku, a żaden z zawodników nie był w stanie dalej uczestniczyć w zmaganiach w Brisbane. Wybrzeże Gdańsk, które wypożyczyło młodego Australijczyka na sezon 2023 nadal oczekuje na informacje o jego stanie zdrowia.

Natomiast jak wynika z doniesień medialnych portalu FOGO Unii Leszno sytuacja wcale nie kreuje się zbyt optymistycznie. W trakcie upadku Keynan Rew upadł na tor i nogami mocno uderzył w bandę, która jest drewniana. Po całym zajściu 19-letni Australijczyk został przetransportowany do szpitala. Wstępne informacje mówią o złamaniu kręgosłupa w dwóch miejscach, a jedynym pocieszającym faktem wydaje się, to że Rew nie utracił czucia w żadnej z kończyn.

Gdyby tego rodzaju wypadek miał miejsce w Polsce, gdzie zobligowani jesteśmy do posiadania dmuchanych band, jego skutki, z dużym prawdopodobieństwem, nie byłyby tak drastyczne. Jednakże tor w australijskim Brisbane w jednej części posiada drewniane bandy, natomiast w innej nie ma ich w ogóle, a na łukach zaobserwować można wypchane worki. W tamtejszych warunkach jest to dość sporą normą, ale jednocześnie grozi dużo poważniejszymi konsekwencjami w przypadku kolizji.

MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV – YouTube

fot. Keynan Rew – Facebook

Reklamy

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×