Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Adrian Gała wydaje oświadczenie. PSŻ Poznań w odpowiedzi „nie będzie kopał leżącego”

Adrian Gała
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Jakub Bielak

Adrian Gała wydaje oświadczenie. PSŻ Poznań w odpowiedzi „nie będzie kopał leżącego”

Sezon 2023 był dla Adriana Gały niezwykle ciężki, szczególnie w wymiarze psychicznym. Skala hejtu, z jaką musiał mierzyć się zawodnik przez minione miesiące, była wręcz niewyobrażalna. Wychowanek Startu Gniezno postanowił zamieścić na swoim Facebooku długi wpis, w którym odpowiedział swoim hejterom, a także nie szczędził gorzkich słów na temat PSŻ-u Poznań, w którego barwach startował w tym sezonie.

Krzysztof Buczkowski: Ważne cele Enea Falubazu są naszym priorytetem

Adrian Gała w swoim komunikacie opisał to, jak z jego perspektywy wyglądał sezon 2023. Wychowanek gnieźnieńskiego Startu zaznacza, że największym błędem, jaki popełnił w tym roku, było podpisanie kontraktu z PSŻ-em Poznań. Zawodnik pisze, że od początku czuł niechęć trenera wobec swojej osoby (trenerem na początku sezonu był Tomasz Bajerski – przyp.red.). Gała pisze, że sam nie czuje się bez winy, jednak z jego tekstu wybrzmiewa głównie takie przeświadczenie, że gdyby kontrakt podpisał w innym klubie, jego jazda wyglądałaby dużo inaczej.

Zawodnik uważa również, że skandaliczne są komentarze czy dyskusje o tym, że powinien on zakończyć karierę lub powinna zostać odebrana mu licencja. Gała spowodował w tym roku wiele wypadków i niebezpiecznych zdarzeń na torze, jednak jak sam zaznacza, on sam również w przeszłości padał ofiarą błędów kolegów z toru. Pełny wpis zawodnika możecie przeczytać poniżej.

Dłużny nie pozostał mu klub z Poznania. Choć oficjalne stanowisko klubu brzmi „Mowa jest srebrem, a milczenie złotem” to jednak Gale się oberwało. PSŻ Poznań za pośrednictwem swojego Facebooka napisał bowiem, że „zakątki internetu zalały żale profesjonalnego żużlowca” oraz że oszczędzą sobie riposty, bo „nie wypada kopać leżącego”.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *