Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Czy Lwy rozszarpią Byki? – Zapowiedź meczu ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa – FOGO UNIA Leszno

Zapowiedź

Autor: Łukasz Kachel

Czy Lwy rozszarpią Byki? – Zapowiedź meczu ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa – FOGO UNIA Leszno

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się mecz w ramach drugiej kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy ELTROX WŁÓKNIARZEM Częstochowa a FOGO UNIĄ Leszno. Będzie to pierwszy sprawdzian dla częstochowian, którzy tym spotkaniem rozpoczną ligowe zmagania w sezonie 2021. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 19:15.

Przed rozpoczęciem sezonu 2021 wielu ekspertów środowiska żużlowego wypowiadało się pochlebnie na temat składów obu drużyn. Większość z nich jest zdania, że tegoroczna bitwa o złoty krążek rozstrzygnie się właśnie pomiędzy zespołami z Leszna, Częstochowy i Wrocławia. Czas na wielką próbę sił faworytów do mistrzostwa najlepszej żużlowej ligi świata.

W tym spotkaniu z pewnością nie zabraknie emocji. Leszczyńskie „Byki” rozdrażnione niespodziewaną porażką na własnym stadionie są głodne zwycięstwa. Gorzowianie już w pierwszym meczu sezonu przerwali trwającą 30 spotkań serię domowych meczów bez porażki „Byków”. Częstochowianie natomiast ze względu na przesunięcie terminu pierwszego meczu w Lublinie, wciąż czekają na ligowe zawody. Z pewnością podopieczni Piotra Świderskiego będą chcieli pójść śladem gorzowian i zgodnie z zasadą „bij mistrza” spróbują zrewanżować się za szereg porażek w ostatnich meczach przeciwko Unii Leszno.

Obie drużyny mierzyły się ze sobą ośmiokrotnie w ostatnich trzech sezonach. Nikogo zapewne nie zdziwi fakt, że bilans spotkań przemawia na korzyść mistrzów Polski, którzy w ostatnich kilku latach prezentowali się znakomicie na tle każdego rywala. W tym okresie drużyna Włókniarza Częstochowa tylko raz potrafiła znaleźć sposób na zatrzymanie podopiecznych Piotra Barona, wygrywając 47:43 na własnym torze w 2018 roku.

Warto również dodać, że obie drużyny mają sobie coś do udowodnienia. W przedsezonowym okienku transferowym doszło do zaskakującej wymiany na linii Leszno – Częstochowa. Szeregi „Lwów” wzmocnił wychowanek Unii Bartosz Smektała, natomiast plastron „Byka” przejął po nim, reprezentujący klub spod Jasnej Góry w ubiegłym sezonie Jason Doyle. To spotkanie da odpowiedź, kto wyszedł lepiej na tej roszadzie.

Wszystko wskazuje na to, że mecz odbędzie się zgodnie z terminarzem rozgrywek. Wszyscy zawodnicy mający wziąć w nim udział uzyskali negatywne wyniki testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Warunki pogodowe również nie powinny przeszkodzić w odjechaniu zawodów, ponieważ w Częstochowie zapowiada się słoneczna, wiosenna niedziela.

Czy Częstochowskie Lwy pokażą pazur i rozszarpią okaleczone po pierwszej kolejce Byki? Czy FOGO UNIA Leszno polegnie po raz drugi z rzędu? A może udowodni, że pierwszy mecz był wypadkiem przy pracy i wciąż trzeba się z nimi liczyć?

Awizowane składy:


Fogo Unia Leszno
1. Emil Sayfutdinov
2. Janusz Kołodziej
3. Jaimon Lidsey
4. Jason Doyle
5. Piotr Pawlicki
6. Krzysztof Sadurski
7. Kacper Pludra

Eltrox Włókniarz Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Jonas Jeppesen
11. Kacper Woryna
12. Bartosz Smektała
13. Fredrik Lindgren
14. Jakub Miśkowiak
15. Bartłomiej Kowalski

Fot. Zuzanna Kloskowska / speedwayekstraliga.pl

baner 1200 200

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *