Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Nowy trener stawia na obiektywizm i równość w składzie drużyny. Nie będzie faworyzowania

Żużel
Fot. Orzeł Łódź//Facebook

Autor: Redakcja

Żużel. Nowy trener stawia na obiektywizm i równość w składzie drużyny. Nie będzie faworyzowania

Trener stawia na prostotę i równość w składzie drużyny. Choć zna dobrze Daniela Kaczmarka i ceni jego umiejętności, podkreśla, że na torze liczy się wyłącznie to, co się tam dzieje. Nowy zawodnik musi udowodnić swoją wartość na torze, niezależnie od relacji czy znajomości. Daje do zrozumienia, że nie będzie faworyzacji – każdy zaczyna od zera, mając równe szanse.

Decyzje dotyczące składu opierają się na wydajności sportowej, nie na przyjaźniach czy stażu w drużynie. Istnieje świadomość, że niektórzy doświadczeni zawodnicy mogą pełnić rolę rezerwowego, co jest naturalnym procesem budowania zespołu. Wszystko zostało omówione z Danielem, co ma zapewnić klarowność i zrozumienie dla wszystkich.

-Następny, który zaczyna mi ustalać skład od Daniela…To, że się znamy i przyjaźnimy nie ma żadnego znaczenia. Ma nowego mechanika i na torze musi udowodnić, że zasługuje na miejsce w składzie. Jestem przekonany, że da sobie radę i służę pomocą. Ale na pewno nie będę nikogo faworyzował. Każdy ma równe szanse i zaczynamy od zera. Jeden z seniorów będzie musiał się pogodzić z rolą rezerwowego i tak był budowany skład. Zresztą z Danielem dużo rozmawialiśmy na ten temat i na pewno wszystko jest jasne. – mówi Nowy trener Klubu Żużlowego Orzeł Maciej Jądęr.

Żużel
Fot. Sonia Kaps
H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
Fot. Marta Astachow

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *