Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Prezes klubu z Speedway 2. Ekstraligi mówi wprost! – „nie stać nas”

Żużel
Fot. Emilia Hamerska – Lengas

Autor: Redakcja

Żużel. Prezes klubu z Speedway 2. Ekstraligi mówi wprost! – „nie stać nas”

Firma Abramczyk zadeklarowała kontynuację wsparcia dla bydgoskiego żużla w Speedway 2. Ekstralidze, co zostało oficjalnie ogłoszone podczas uroczystej konferencji prasowej. Podczas tego wydarzenia nie zabrakło zapewnienia o determinacji w dążeniu do awansu Polonii do PGE Ekstraligi, co stanowi cel, którego klub nieudanie próbował osiągnąć przez ostatnie dwa lata. Szczegółowe relacje z przebiegu konferencji można znaleźć w informacjach Gazety Pomorskiej.

Jestem dumny i zadowolony, że będziemy współpracować już piąty rok — mówił Jerzy Kanclerz po podpisaniu umowy z firmą Abramczyk na sezon 2024. — Pierwszą umowę podpisaliśmy w lutym 2020 roku. Mogę zdradzić, że sezon 2024 kwota z pierwszej umowy wzrosła trzykrotnie, jest to również o sto procent więcej niż rok temu. Współpraca jest owocna.

Jerzy Kanclerz skomentował doniesienia o możliwym wypożyczeniu juniora Maksyma Borowiaka z Fogo Unii Leszno do drużyny w Bydgoszczy. — Pewnie bylibyśmy jeszcze mocniejsi, ale nie stać nas w tej chwili na taki ruch. Dla klubu koszt wypożyczenia to około 200 tysięcy złotych — powiedział „Pomorskiej” Kanclerz.

Polonia posiada w swoich szeregach Franciszka Karczewskiego, który dołączył z ekstraligowego Włókniarza, i stanowi to znaczące wzmocnienie w kadrze młodzieżowej. Przy ewentualnym dołączeniu Borowiaka do drużyny, mogliby stworzyć jedną z najbardziej obiecujących par juniorów we wszystkich rozgrywkach. Mocna obecność skutecznych zawodników wśród młodzieży może być kluczowa dla osiągnięcia awansu do najwyższej ligi. To połączenie doświadczenia z talentem młodego pokolenia może stanowić o sile i potencjale drużyny w drodze ku wyższym celom w rozgrywkach.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
Fot. Sonia Kaps
Żużel
Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *