Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Lider Platinum Motoru Lublin przed najtrudniejszym sezonem w jego karierze? „Staram się nie wywierać presji”

Motoru Lublin
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Jakub Bielak

Lider Platinum Motoru Lublin przed najtrudniejszym sezonem w jego karierze? „Staram się nie wywierać presji”

Dominik Kubera ma przed sobą ogromne wyzwania w sezonie 2024. Wychowanek leszczyńskiej Unii po raz pierwszy w życiu będzie musiał łączyć starty w ligach ze stałym uczestnictwem w cyklu Speedway Grand Prix. Choć jest to niewątpliwie spore osiągnięcie, to razem z nim dochodzą nowe obowiązki.

Dominik Kubera czeka na terminarze

24-latek już rozpoczął przygotowania do sezonu, jeśli chodzi o aspekt fizyczny. Sam jednak przyznaje, że równie ważnym punktem dla żużlowca z taką ilością imprez do odjechania jest przygotowanie logistyczne. To jednak jest w dużej mierze zależne od terminarzy poszczególnych zawodów. To właśnie na nie czeka zawodnik Platinum Motoru Lublin. Oprócz tego zaznacza on, że udział w cyklu indywidualnych mistrzostw świata oznacza oczywiście dodatkowe inwestycje w sprzęt.

 – Czekamy jeszcze na terminarz PGE Ekstraligi, ligi szwedzkiej i innych zawodów wraz z eliminacjami. Później trzeba będzie ruszyć z planami logistycznymi na sezon. Na pewno dużo większe zakupy sprzętowe poczyniłem, bo GP wymaga na każdej płaszczyźnie rotowania. Myślę, że to jest naturalna rzecz  – mówi Kubera cytowany przez ekstraliga,pl.

20230917 DSC05392
Fot. Kazimierz Kożuch

Bez presji w Grand Prix

„Domin” będzie debiutował jako stały uczestnik cyklu. Wobec tego raczej niewielu stawia go w roli faworytów do walki o medale. Rozwój zawodnika lubelskiego Motoru w ostatnich latach jest jednak bardzo zauważalny, więc część środowiska nieśmiało przebąkuje, że liczy na liczne podia w wykonaniu 24-latka. On sam podchodzi do wszystkiego z chłodną głową i stara się nie narzucać na siebie presji. I tak w jakiś sposób wytworzą ją przecież media.

– Wiadomo, że w GP każdy pojedzie o swoje cele. Każdy ma je inne. Ja staram się nie wywierać na sobie presji. Chcę być po każdych zawodach zadowolony z siebie i z podjętych decyzji. Jakby za tym poszedł dobry wynik, to będę szczęśliwy – mówi zawodnik drużynowych mistrzów Polski.

Przed Kuberą bardzo duży sprawdzian. Jeśli w cyklu Speedway Grand Prix będzie regularnie wjeżdżał do półfinałów i zaliczy również jedno czy dwa miejsca na podium, a przy tym nie spadnie jego średnia w rozgrywkach ligowych, będzie można już śmiało zaliczać wychowanka Unii Leszno do ścisłej światowej czołówki. Pamiętajmy jednak, że to wciąż młody zawodnik, a pierwszy sezon w elitarnym cyklu może niekiedy wprowadzić sporo nerwowości w głowie utalentowanego żużlowca.

20230820 DSC07182
Fot. Kazimierz Kożuch

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *