Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Czesi mają pierwszego stałego uczestnika cyklu Grand Prix od 2009 roku!

Czesi
Fot. wojta-foto.cz

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Czesi mają pierwszego stałego uczestnika cyklu Grand Prix od 2009 roku!

W sobotni wieczór na toruńskiej MotoArenie odbyła się ostatnia tegoroczna runda cyklu Speedway Grand Prix. Mistrzem świata został Bartosz Zmarzlik, oprócz rozstrzygnięć, co do podium. Dowiedzieliśmy się również, kto pozostanie w elitarnym cyklu w przyszłym roku. Wiemy już, że w stawce będziemy mieli debiutanta.

Już od sierpniowego Grand Prix Challenge w Gislaved wiedzieliśmy, że w przyszłorocznej stawce będziemy obserwowali Szymona Woźniaka. Na podium znaleźli się wtedy również Martin Vaculik i Jason Doyle. Słowak, zdobywając brązowy medal utrzymał się w cyklu, czego dokonał również Robert Lambert. Brytyjczyk w Szwecji był tuż za pudłem. Piąty zawody ukończył Jan Kvech i w obliczu pozostania w mistrzostwach świata Lamberta i Vaculika, to on będzie jednym z członków przyszłorocznej stawki Speedway Grand Prix.

Jan Kvech w obecnym sezonie reprezentował barwy ROW-u Rybnik, gdzie w rozgrywkach 1. Ligi Żużlowej prezentował się bardzo dobrze. Awans do cyklu Speedway Grand Prix jest jednak dla niego ogromnym osiągnięciem, a jednocześnie zaskoczeniem. Kvech będzie pierwszym stałym uczestnikiem cyklu z Czech od 2008 roku.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *