Żużel - Best Speedway Tv

Mariusz Staszewski o inauguracji z Grudziądzem: "Będziemy potrzebować więcej czasu, żeby ten tor odpowiednio przygotować" | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mariusz Staszewski o inauguracji z Grudziądzem: „Będziemy potrzebować więcej czasu, żeby ten tor odpowiednio przygotować”

Mariusz Staszewski

Mariusz Staszewski o inauguracji z Grudziądzem: „Będziemy potrzebować więcej czasu, żeby ten tor odpowiednio przygotować”

W Ostrowie Wielkopolskim trwa walka z czasem. Drużyna już 10 kwietnia ma odjechać pierwszy mecz na swoim obiekcie, na którym nadal trwają prace, by dostosować go do wymogów PGE Ekstraligi. Stadion jest obecnie placem budowy, co może utrudnić przygotowania do sezonu. W tej sprawie wypowiedział się dla nas trener Arged Malesy Mariusz Staszewski, który poruszył również temat ostrowskiej młodzieży.

Na stadionie modernizowane jest m.in jest oświetlenie, budynek trybuny głównej, park maszyn i buduje się odwodnienie liniowe. Do tego będzie tam wykonywane dużo innych pomniejszych prac. Większość z nich ma zakończyć się do połowy marca – „Według planu powinniśmy ze wszystkim zdążyć, ale wiadomo jak to jest z pogodą, trochę się to przeciąga i oczywiście wszystko jest możliwe. Na razie jednak wygląda na to, że raczej zdążymy” – mówi Mariusz Staszewski.

Budowa odwonienia liniowego oznacza, że prace odbywają się również na torze, przez co po wszystkim może on być w nie najlepszym stanie. Mimo wszystko trener nie myśli jeszcze o treningach na innym obiekcie – „Na razie jeszcze tego nie rozważamy, bo generalnie zjeżdżamy z toru i większość prac zostało już poza torem, więc na chwilę obecną nie rozważamy scenariuszy, by trenować gdzie indziej”.

Czy jednak te prace mogą utrudnić przygotowanie toru do inauguracyjnego meczu z GKM-em Grudziądz? – „Oczywiście, że tak. Przede wszystkim być może później będziemy wyjeżdżali na tor z tego względu, że ciężki sprzęt nadal tam jest i to wciąż jest plac budowy, więc będziemy potrzebować więcej czasu, żeby ten tor odpowiednio przygotować” – mówi trener Arged Malesy – „Nie mamy żadnego wpływu na to, że pierwszy mecz odbywa się u nas. My robimy wszystko, by się do niego dobrze przygotować”.

Trener Staszewski wypowiedział się również na temat ostrowskich młodzieżowców, których w drużynie jest obecnie czterech. Mają startować w PGE Ekstralidze, 2. Lidze Żużlowej, Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów i U24 Ekstralidze. Tak duża liczba zawodów może być dla nich sporym wyzwaniem – „No pewnie, że tak, dlatego będziemy jeszcze szukali jakichś zawodników do U24 Ekstraligi, by od czasu do czasu ich odciążać, chociaż oni bardzo chcą jechać wszystkie imprezy zarówno U24 jak i młodzieżówki, ale zobaczymy, jak to się ułoży, bo jeszcze jest trochę czasu” – sierdził Mariusz Staszewski.

Dwóch juniorów Arged Malesy udało się w roli „gościa” do Opola (Krawczyk i Poczta) a dwóch do Poznania (Szostak i Grzelak). Trener Ostrovii wyjaśnił, w jaki sposób będą oni typowani do jazd w 2. Lidze – „Myślę, że ten junior z pary, który nie pojedzie w Ekstralidze, wystartuje w 2. Lidze. Tak jestem umówiony z włodarzami klubów, że jeden młodzieżowiec będzie dla nich do dyspozycji”.

fot. Natalia Gotter

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×