Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA/Wywiady

„Na początku trochę źle dobraliśmy przełożenia” – Damian Ratajczak po przegranej w Lublinie

Damian Ratajczak

Autor: Aleksandra Bronisz

„Na początku trochę źle dobraliśmy przełożenia” – Damian Ratajczak po przegranej w Lublinie

rat


Piątkowy mecz w Lublinie nie poszedł po myśli leszczynian. Zespół Unii Leszno do tej pory nie przegrał żadnego spotkania. Koziołki wylały na Byki kubeł zimnej wody. Spotkanie zakończyło się 58:32 dla Motoru. Po pierwszej przegranej w sezonie 2022 wypowiedział się junior Unii Leszno – Damian Ratajczak. Powiedział o popełnionych błędach, rewanżu oraz współpracy zespołu w parku maszyn.

Aleksandra Bronisz (Best Speedway TV): Czy spodziewałeś się aż tak trudnego spotkania w Lublinie? Damian Ratajczak: Spodziewaliśmy się, że będzie ciężko, ale co zrobić. Przegraliśmy wysoko, wyciągamy wnioski i pracujemy dalej.

Jak do tej pory wygrywaliście wszystkie mecze, jeden remis. Co spowodowało tak dużą przewagę w dniu dzisiejszym?
Na początku trochę źle dobraliśmy przełożenia, rywal też jest bardzo mocny. Ze swojej strony wiem, że brakuje mi jazdy i prędkości. Popełniałem błędy i na tyle mnie było dzisiaj stać.

Motor Lublin słynie z tego, że jest bardzo silny na domowym torze. Czy myślisz, że ta przewaga będzie mniejsza u Was w Lesznie?
Zobaczymy. Też nie ma co wybiegać tak daleko w przyszłość. W niedzielę mam kolejne zawody i skupiam się na tym. Co będzie jak Motor przyjedzie do nas, to będziemy się martwić tydzień przed meczem na treningach. Ale myślę, że na pewno łatwo u nas z Motorem nie będzie, bo dysponują super formą i są bardzo szybcy. Wyciągamy wnioski i przygotowujemy się do następnego meczu.

Jak wyglądała współpraca Waszego zespołu w parku maszyn?
Była współpraca drużynowa, bo wiadomo ciężko tak jak się przegrywa, ale też nie ma co się obrażać i iść gdzieś w kąt tylko się zmobilizować. Lepiej wyglądaliśmy w trzeciej serii, ale później znów nam odskoczyli.

fot. Unia Leszno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×