Żużel - Best Speedway Tv

Jarosław Hampel po meczu Motor Lublin - Fogo Unia Leszno - "...początek był dla mnie bardzo nieudany, cały czas byli ze mną, wspierali mnie, dopingowali bardzo. Ja to widziałem, ja to słyszałem." | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jarosław Hampel po meczu Motor Lublin – Fogo Unia Leszno – “…początek był dla mnie bardzo nieudany, cały czas byli ze mną, wspierali mnie, dopingowali bardzo. Ja to widziałem, ja to słyszałem.”

Jarosław Hampel po meczu Motor Lublin – Fogo Unia Leszno – “…początek był dla mnie bardzo nieudany, cały czas byli ze mną, wspierali mnie, dopingowali bardzo. Ja to widziałem, ja to słyszałem.”

Piątkowy pojedynek Motoru Lublin z Fogo Unią Leszno zakończył się znaczną i pewną przewagą dla gospodarzy. Jarosław Hampel został okrzyknięty rajderem meczu. Po spotkaniu udało nam się zamienić z Jarkiem parę słów.

Dominika Polesińska (Best Speedway TV): Kolejny świetny występ w Twoim wykonaniu. Zdobyłeś 14 oczek. Brakowało tutaj w Lublinie Twoich punktów.

Jarosław Hampel: To na pewno tak. Żeby był większy spokój, większa ulga. Czuję, że wszystko zmierza w tą dobrą stronę i chciałbym kontynuować wzrost tej formy w dalszych meczach. Będą to mecze na pewno dużo trudniejsze, dużo cięższe. Chciałbym, żeby to wszystko wyglądało, tak jak dzisiaj.

Dominika Polesińska (Best Speedway TV): Czy w dniu dzisiejszym tor Cię czymś zaskoczył? Było tak samo jak na treningach? Była rozłożona plandeka, wpłynęło to jakoś na tor?

Jarosław Hampel: Nie, był on bardzo podobny do tego, co trenowaliśmy. Nie było wielkiej zmiany. Tor był przygotowany pod tą plandeką już długi czas, ale to nie spowodowało, że coś się zmieniło.

dsc 2022 normal

Dominika Polesińska (Best Speedway TV): Wszyscy nie mogli się doczekać pojedynku lidera z wiceliderem. Czy spodziewałeś się, że dzisiejszy mecz będzie tak jednostronny?

Jarosław Hampel: Nie, spodziewałem się dużo trudniejszego pojedynku. Spodziewałem się, że ten mecz będzie dużo cięższy. Być może tor w Lublinie jest taki trudny dla zawodników przyjezdnych, którzy gdzieś tam nie mogą sprzętowo dograć wszystkich szczegółów, żeby z nami rywalizować jak równy z równymi. Wiedzieliśmy też, że musimy od początku uderzyć mocno, żeby podciąć skrzydła leszczynianom. I to się udało.

Dominika Polesińska (Best Speedway TV): Spodziewaliście się , że będą dwa zwycięstwa w tych meczach bez Dominika Kubery?

Jarosław Hampel: My naprawdę nie myśleliśmy w tych kategoriach. To było nastawienie, żeby dać z siebie wszystko. Żeby pojechać na maksimum swoich możliwości i co będzie to będzie. Trudno było przewidzieć, jak te spotkania mogą się zakończyć a doskonale wiemy jak ciężko nam jest bez Dominika, który zaczyna ten sezon i był w bardzo dobrej formie. Udało nam się wybronić tym wynikiem i już czekamy z niecierpliwością na powrót Dominika.

Dominika Polesińska (Best Speedway TV): Przy takiej publiczności jak dzisiaj, przy pełnym stadionie chyba jest taka dodatkowa energia, prawda?

Jarosław Hampel: Zawsze. Kibice tutaj w Lublinie są naprawdę wspaniali. Mówię to dlatego też, że wtedy gdy notowałem słabsze występy, początek był dla mnie bardzo nieudany, cały czas byli ze mną, wspierali mnie, dopingowali bardzo. Ja to widziałem, ja to słyszałem. Za to im wszystkim bardzo dziękuję. To jest dla zawodnika naprawdę coś wspaniałego.

Dominika Polesińska (Best Speedway TV): Co było przyczyną Twoich wcześniejszych słabszych występów? Czy znalazłeś już teraz ten “złoty środek”?

Jarosław Hampel: Nie trafiłem na pewno z formą na początku tego sezonu. Poza tym duża rotacja sprzętowa nie pozwalała mi ustabilizować mi mojej formy. To z pewnością. Za dużo mieszania tym sprzętem i szukania niewłaściwych elementów i błędów do wyeliminowania. Tak jak mówiłem już wcześniej, tutaj w sporcie zmienia się wszystko z tygodnia na tydzień. Teraz też musimy być czujni i pilnować wszystkiego, bo każdy tydzień, to jest nowe rozdanie. W żużlu wszystko się tak dynamicznie dzieje, że nie wiadomo, jakie będą następne mecze. Jakaś baza jest już wypracowana, do której można się odnieść i chciałbym, żeby już tę formę utrzymać.

Dominika Polesińska (Best Speedway TV): Jak podsumujesz swoje ostatnie występy?

Jarosław Hampel: Na pewno odżyłem, po tym słabym początku. Ogrom problemów powoduje, że człowiek zostaje zapędzony w “kozi róg” i ciężko wyjść z tego dołka, z tego kryzysu. Ciężko jest znaleźć jakieś odpowiedzi. Dużo pytań, a odpowiedzi brak. To na pewno było przytłaczające dla mnie. Czułem, że to wszystko się nie klei, że nie jadę dobrze, nie jadę szybko, nie mogę wygrać startu. Wszystkie momenty perfekcyjne, u mnie zawodziły. Na szczęście udało mi się to jakoś poukładać na ten moment i tego się będę trzymał.

dsc 2461 normal

Dominika Polesińska (Best Speedway TV): Jesteście bardzo silną, bardzo mocną drużyną. Można już powiedzieć, że Motor jedzie po Mistrza w tym sezonie?

Jarosław Hampel: Chodzimy po ziemi, bardzo mocno stąpamy. Wiemy jakie trudne będą następne mecze. Mamy duży szacunek dla rywali, dla mocnych zespołów. Myślę też, że takie zwycięstwa nas napędzają i mogą potwierdzać w naszych głowach naszą moc i siłę. Nie ma tutaj żadnego ponad optymizmu ale na pewno możemy czuć się dobrym zespołem, który ma szansę żeby walczyć o to co najważniejsze w lidze.

fot. Motor Lublin

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×