Żużel - Best Speedway Tv

Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Cellfast Wilki Krosno. Zapowiedź gorącego meczu | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Abramczyk Polonia

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Cellfast Wilki Krosno. Zapowiedź gorącego meczu

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Cellfast Wilki Krosno. Zapowiedź gorącego meczu

W Bydgoszczy status meczu możemy określić jako gorący nie tylko z uwagi na to, że mierzą się dwie z trzech teoretycznie najsilniejszych drużyn eWinner 1. Ligi. O godzinie 14:00 termometry w mieście nad Brdą mają wskazywać 33 stopnie i z pewnością będzie to ogromne wyzwanie dla zawodników, mechaników i kibiców aby wytrzymać w tych warunkach. Bydgoszczanie w zeszłym tygodniu mierzyli się na swoim torze z Stelmet Falubazem Zielona Góra i wygrali to spotkanie w stosunku 49:41, z kolei krośnianom nie udało się odjechać wyjazdowego spotkania w Niemczech z Landshut Devils, na przeszkodzie stanęły warunki atmosferyczne.

W szeregach Krośnian, awizowanych do składu mamy dwóch juniorów, którzy stanęli na podium turnieju o brązowy kask – Franciszek Karczewski i Krzysztof Sadurski, zawodnicy Ci byli wyżej sklasyfikowani od juniora gospodarzy Wiktora Przyjemskiego, który zajął dopiero 7 miejsce. Dobry występ za sobą ma także Andżejs Lebedevs, który w sobotni wieczór wygrał SEC Challeng w Krsko i wywalczył sobie prawo startu w Indywidualnych Mistrzostwach Europy. W tych zawodach startował także Vaclav Milik, któremu nie udało się wywalczyć odpowiedniej liczy punktów.

Pierwszy mecz pomiędzy drużynami z Krosna i Bydgoszczy zakończył się wynikiem 45:44 dla “Gryfów” i na pewno jest to komfortowa sytuacja w perspektywie walki o punkt bonusowy. Każda z drużyn będzie chciała pokazać się z jak najlepszej strony i udowodnić swoją wyższość w rozgrywkach eWinner 1. Ligi. Pomimo spodziewanych bardzo trudnych warunków mamy nadzieję, że zawody przyniosą nam ogrom emocji.

Awizowane składy:

Cellfast Wilki Krosno
1. Tobiasz Musielak
2. Rafał Karczmarz
3. Vaclav Milik
4. Mateusz Szczepaniak
5. Andżejs Lebedevs
6. Franciszek Karczewski
7. Krzysztof Sadurski

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
9. Kenneth Bjerre
10. Olegs Mihailovs
11. Daniel Jeleniewski
12. Adrian Miedziński
13. Matej Žagar
14. Wiktor Przyjemski
15. Przemysław Konieczny

fot. Sonia Kaps

Zostaw komentarz

×