Żużel - Best Speedway Tv

Wybrzeże Gdańsk po zwycięstwo i tlen w walce o utrzymanie z nieobliczalnymi "Diabłami" z Landshut! | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Wybrzeże Gdańsk

Wybrzeże Gdańsk po zwycięstwo i tlen w walce o utrzymanie z nieobliczalnymi “Diabłami” z Landshut!

Wybrzeże Gdańsk po zwycięstwo i tlen w walce o utrzymanie z nieobliczalnymi “Diabłami” z Landshut!

Dla Wybrzeża Gdańsk spotkanie o być albo nie być w ligowej tabeli eWinner 1 lidze, gdzie ewentualna wygrana pozwoli złapać tlen w płuca i rywalizować dalej o utrzymanie w lidze. W niedzielę o godzinie 14:00 Zdunek Wybrzeże Gdańsk podejmie Trans MF Landshut Devils. Warto zaznaczyć, że w pierwszym spotkaniu górą były diabły, które wygrały 47:43, tak więc w niedziele stawką meczu będą 3 duże punkty do tabeli ligowej.

Po porażce 43:47 w Krośnie, wygrali 46:44 w Łodzi, co było na pewno niespodzianką, drużyna z Landshut jest na fali wznoszącej. Jej atutem jest wicelider klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników w lidze, czyli Kai Huckenback, który ustępuje tylko Max Frice z Falubazu.

Niemcy mają w tabeli 9 punktów, o 5 więcej niż Zdunek Wybrzeże. Gdańszczanie wszystkie swoje punkty zdobyli jednak w trzech ostatnich spotkaniach i na swoim torze pewnie pokonali zespoły z Rybnika i z Łodzi, przedłużając swoje szanse na utrzymanie w eWinner 1. Lidze.

Co do meczu to spotkanie jest objęte pewnym ryzykiem, ponieważ była i jest pewna niepewność, czy na spotkanie zdążą TImo Lahti, Rasmus Jensen, Dimitry Berge i Kai Huckenback, którzy brali udział w finale SEC Challenge.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
9. Adrian Gała
10. Rasmus Jensen
11. Jakub Jamróg
12. Wiktor Trofimow
13. Timo Lahti
14. Miłosz Wysocki
15. Kamil Marciniec

Trans MF Landshut Devils
1. Kai Huckenbeck
2. Kim Nilsson
3. Erik Riss
4. Mads Hansen
5. Dimitri Berge
6. Norick Bloedorn
7. Erik Bachhuber

fot. Foto Sonia Kaps

Zostaw komentarz

×