Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Dowiedzieliśmy się kto poprowadzi Orzeł Łódź w następnym sezonie

Orzeł Łódź
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jan Kamiński

Żużel. Dowiedzieliśmy się kto poprowadzi Orzeł Łódź w następnym sezonie

W ostatnim sezonie drużyna H. Skrzydlewska Orzeł Łódź mogła cieszyć się jedynie z utrzymania w 1. Lidze Żużlowej. Drużyna prowadzona przez Marka Cieślaka odniosła jedynie 4 zwycięstwa i do samego końca krążyło nad nimi widmo spadku. Teraz natomiast nadszedł czas na zmiany, między innymi w sztabie szkoleniowym.

Ekipa z Łodzi zapewne chce szybko zapomnieć o minionych rozgrywkach, które nie przyniosły większych sukcesów. Z tego powodu zapewne liczą na to, że działacze klubu przepracują korzystnie przerwę przed następnym sezonem i zadbają o to, aby zarówno na torze jak i poza nim zespół mógł się prezentować jak najlepiej. Honorowy prezes, Witold Skrzydlewski, wypowiedział się ostatnio o tym kto za rok będzie zarządzał zespołem na stanowisku trenera. Chodzi o Marcina Jądera.

To młody człowiek i popracuje w wolontariacie. Chce sobie wyrobić nazwisko i ma okazję, żeby to zrobić. Trener Jąder kocha sport żużlowy, że nie śmiałby wziąć od nas złotówki. […] Trenerów z doświadczeniem, to my już mieliśmy w Łodzi pod dostatkiem. Wszyscy wiedzą, jakie były wyniki i jak się to skończyło. Ci, co mieli doświadczenie pokazali, jak się to przekłada na wyniki – powiedział w rozmowie dla Tygodnika Żużlowego.

Jest to zatem jednocześnie potwierdzenie, że z klubem pożegnają się Marek Cieślak oraz Piotr Świderski. Przed Marcinem Jąderem stoi zatem całkiem wymagające zadanie. 45-latek dopiero rok temu zadebiutował w roli trenera, prowadząc drugoligowy Kolejarz Rawicz. Pojawiają się głosy, że z powodu tak małego doświadczenia zostanie wsparty innymi ludźmi, którzy stworzą z nim cały sztab. Jak Orzeł Łódź poradzi sobie pod wodzą nowego szkoleniowca? Tego będziemy mogli się dowiedzieć już w następnym sezonie.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *