Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Sławomir Knop z jasną deklaracją na temat składu Kolejarza do końca sezonu „Myślę, że pojeździmy dzieciakami”

Żużel
Fot. Czarny Productions

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Sławomir Knop z jasną deklaracją na temat składu Kolejarza do końca sezonu „Myślę, że pojeździmy dzieciakami”

Ostatni okres nie należy do najłatwiejszych dla Kolejarza Rawicz. Prezes klubu z Wielkopolski popadł w konflikt z fan klubem Kolejarza, a na dodatek w ostatnich 2 meczach ekipa z Rawicza pojechała składem złożonym praktycznie z samych juniorów. Niedawno też Sławomir Knop mówił, że zastanawia się, czy kontynuować swój wkład w zespół.

Tai Woffinden zostanie ukarany przez KOL? Jest oficjalne stanowisko komisji

W wywiadzie dla Canal+ podczas domowego meczu z Kolejarzem Opole, Knop zapytany został o skład, w jakim występują „Niedźwiadki” i czy ma to jakiś związek z tym, co dzieje się w klubie. Mówił on, że w klubie dzieje się wszystko poprawnie, a Rawicz znany jest ze swojej młodzieży, więc ona dostaje teraz szansę.

„W klubie wszystko dzieje się okej, Rawicz jest znany z akademii, więc jedziemy dzieciakami” – mówił Sławomir Knop w wywiadzie dla Canal+.

Prezes rawickiego Kolejarza wypowiedział się również na temat ewentualnego końca żużla w Rawiczu. Knop powiedział, że raczej się tak nie stanie, dzięki młodym chłopakom, którzy jeżdżą dla zespołu z Wielkopolski, a o Franciszku Majewskim jest już głośno, za sprawą jego świetnych występów. Włodarz Kolejarza stwierdził, że jeśli tylko władze ligi na to pozwolą, to dokończą ligę juniorami, a żeby wielki żużel pojawił się w Rawiczu, musiałby ktoś go wspomóc.

„Czy żużel w Rawiczu umrze? Może nie, bo te chłopaki z akademii się szkolą, są dzieciaki fajne. Widać naszego jednego, co już cała Polska się o niego bije, także zobaczymy, myślę, że pojeździmy dzieciakami, chyba, że liga do tego nie dopuści, to nie pojedziemy, ale jak dopuści to pojedziemy dzieciakami. Jak ktoś mi pomoże grubiej, nie ma sprawy możemy ściągnąć gwiazdy i zrobić to grubiej” – powiedział prezes klubu z Rawicza.

Dla Kolejarza Rawicz sezon 2023 w lidze można uznać za nieudany, dodatkowo dużo niekoniecznie dobrych rzeczy dzieje się wokół klub. Póki co, nie wiadomo, czy klub będzie istniał w przyszłym sezonie, ale dużo wskazuje na to, że nic się nie zmieni i żużel w Rawiczu pozostanie.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *