Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Tomasz Gollob z gratulacjami i zaskoczeniem brakiem Roberta Lewandowskiego

Żuzel
Fot. Michał Szmyd

Autor: Redakcja

Żużel. Tomasz Gollob z gratulacjami i zaskoczeniem brakiem Roberta Lewandowskiego

Iga Świątek ponownie została wybrana Sportowcem Roku w Plebiscycie Przeglądu Sportowego, drugi raz z rzędu. Bartosz Zmarzlik także powtórzył swój wynik z poprzedniego roku i zajął drugie miejsce. Tomasz Gollob, laureat tego plebiscytu z 1999 roku, pogratulował Idze Świątek jej osiągnięcia.

Warto przypomnieć, że sam Tomasz Gollob zdobył tytuł najlepszego sportowca roku w 1999 roku. Po zdobyciu mistrzostwa świata w 2010 roku zajął z kolei drugie miejsce w plebiscycie.

Gollob wyraził swoje gratulacje wobec Igi Świątek, uznając ten wybór za sprawiedliwy z uwagi na jej sportowe osiągnięcia. Podkreślił również wyjątkowość Bartka Zmarzlika i dyscypliny, jaką jest żużel.

– Osobiście gratuluję Idze Świątek. Uważam, że jest to sprawiedliwy wynik z uwagi na zasługi sportowe. Bartka 2 miejsce świadczy o wyjątkowości tego sportowca i dyscypliny jaką jest żużelnapisał Tomasz Gollob na swoich mediach społecznościowych

Jednak w tegorocznej dziesiątce najlepszych sportowców zabrakło miejsca dla Roberta Lewandowskiego, co nieco zaskoczyło Tomasza Golloba. Pomimo tego, Gollob złożył gratulacje dla pierwszej trójki, Kuby Błaszczykowskiego i wszystkich uczestników plebiscytu. Podkreślił także, że brak Lewandowskiego w czołowej dziesiątce był dla niego pewnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę wyjątkowy talent tego sportowca.

Żużel
Fot. Michał Szmyd
Leszek Demski
Fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *