Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Cudowna wiadomość dla kibiców żużla – Patrick Hansen ogłasza powrót po koszmarnym upadku

Kapitan
Fot. Arkadiusz Siwek

Autor: Redakcja

Żużel. Cudowna wiadomość dla kibiców żużla – Patrick Hansen ogłasza powrót po koszmarnym upadku

W sierpniu 2023 roku żużlowiec Patrick Hansen uległ strasznemu wypadkowi podczas zawodów w Ostrowie w Polsce. Hansen przeżył upadek z dużej prędkości, w wyniku którego początkowo przez ponad 12 godzin stracił czucie w nogach. Wielu obawiało się, że obiecująca kariera Hansena może się zakończyć.

Jednak zaledwie kilka miesięcy później Hansen zadziwił świat żużlowy, deklarując, że jest na dobrej drodze do powrotu do zdrowia i spodziewa się powrócić na rozpoczęcie sezonu żużlowego 2023 w kwietniu tego roku. Hansen twierdzi, że po intensywnej rehabilitacji po operacji dekompresji kręgosłupa odzyskał dużą mobilność i czucie. Jego postępy zszokowały obserwatorów, biorąc pod uwagę powagę jego pierwotnej kontuzji. Teraz wydaje się, że Hansen jest gotowy na powrót, o którym niewielu myślało, że jest możliwy, po jego przerażającym wypadku. Jego powrót byłby dla Hansena triumfem nad przeciwnościami losu i dał nadzieję wszystkim sportowcom wracającym do zdrowia po urazie kręgosłupa.

Ostatnie komentarze Hansena

W ostatnich komentarzach dla Canal Plus Hansen przedstawił optymistyczne informacje na temat swojego powrotu do zdrowia i potencjalnego powrotu do wyścigów.

„Czuję się bardzo dobrze. Jest duży postęp” – powiedział Hansen. „Mogę już chodzić na krótkie dystanse bez kul, chociaż nadal jestem trochę krzywy. Ale wszystko zmierza w dobrym kierunku. Mój zakres ruchu coraz bardziej się zwiększa.”

Następnie Hansen bezpośrednio odniósł się do możliwości powrotu do wyścigów żużlowych po niszczycielskim wypadku.

„Myślę, że znów będę jeździł normalnie” – stwierdził. „Wracam do funkcjonowania. Nie ma żadnej traumy, bo to był zwykły wypadek na żużlu. Jeśli spadnę z roweru, czy powinienem już nigdy na niego nie wsiąść? To nie miałoby sensu”.

Ze słów zawodnika wynika, że ​​odzyskuje on mobilność i spodziewa się wznowić wyścigi po pełnej rehabilitacji. Po kontuzji, która początkowo pozbawiła go czucia w nogach, Hansen wydaje się pewny, że może wrócić do zawodów.

Chociaż komentarze Hansena są z pewnością zachęcające, niektórzy przedstawiciele sportu wyrazili obawy, że może spieszyć się z powrotem. Biorąc pod uwagę powagę jego początkowego urazu, w wyniku którego stracił czucie w nogach na kilka godzin, wielu ekspertów przewidywało, że jego powrót do zdrowia może zająć 6 miesięcy lub dłużej.

Patricka Hansena
Fot. Patrick Hansen/Facebook
żużel
Fot. Marta Astachow

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *