Przejdź do treści
Aktualności

Żużel. Młodzi adepci uczestniczyli w prezentacji Wybrzeża Gdańsk

Żużel
Fot. Orlen Akademia Sportu Wybrzeże

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Młodzi adepci uczestniczyli w prezentacji Wybrzeża Gdańsk

W ostatnim czasie dużo dzieje się u naszego partnera Orlen Akademii Sportu Wybrzeże. Młodzi adepci żużlowi uczestniczyli w paru aktywnościach, więc na pewno nie mogli narzekać na nudę spowodowaną brakiem jazdy.

Zajęcia w warsztacie

Młodzi chłopcy sumiennie przygotowują się do startu sezonu i pierwszych wyjazdów na tor. Oprócz zajęć, mających na celu jak najlepszą dyspozycję fizyczną, mogli oni obcować ze sprzętem podczas ćwiczeń w warsztacie. Adepci ćwiczyli zmianę zębatki w kole przy pomocy klucza nasadowego, a tak taką formę przygotowań opisał prezes Akademii.

– Nie ukrywam, że obserwując od 2018 roku, czyli od momentu kiedy organizujemy obozy dla dzieciaków, jaka obecnie panuje tendencja i fakt, że chłopcy nie potrafią nawet podstawowych czynności śrubokrętem czy kluczem, sprawdził, że chcę dbać o tę elementy w naszej akademii. To bardzo niebezpieczne, że często zawodnicy nawet na zawodowym poziomie nie wiedzą podstaw jak obsłużyć się narzędziami lub częściami.

– Dlatego naszą rolą jako akademii jest ukształtować tych młodych chłopców, aby wiedzieli i umieli podstawowe czynności przy motorze, a po dzisiejszych zajęciach jestem zbudowany, ponieważ sprawiało im to frajdę i chcieli ciągle kręcić śrubki, o to chodzi. Żużel to nie tylko wyścig, to powinno być także posiadanie pasji do motoryzacji. Jestem dumny z chłopców, że tak się angażują i w tak młodym wieku interesują motorami – powiedział Krystian Plech.

Prezentacja dorosłego Wybrzeża

Inaczej było natomiast w minioną niedzielę. Podopieczni Orlen Akademii Sportu Wybrzeże nie pojawili się bowiem w warsztacie, a uczestniczyli w prezentacji zespołu Energa Wybrzeża Gdańsk. Dla młodych chłopców była to okazja do zaprezentowania się zgromadzonym kibicom gdańskiej ekipy, z czym świetnie sobie poradzili. Dla adeptów pojawienie się u boku takich zawodników jak Nicolai Klindt czy Krzysztof Kasprzak było fajnym doświadczeniem.

419321303 756859279829483 6529760183221125417 n
Fot. Orlen Akademia Sportu Wybrzeże
420061537 17996048486523186 884345557423028182 n
Fot. Orlen Akademia Sportu Wybrzeże

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *