Żużel - Best Speedway Tv

Inauguracja sezonu we Wrocławiu, czyli zapowiedź meczu Betard Sparta Wrocław - For Nature Solutions Apator Toruń | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Inauguracja sezonu we Wrocławiu, czyli zapowiedź meczu Betard Sparta Wrocław – For Nature Solutions Apator Toruń

zapowiedź

Inauguracja sezonu we Wrocławiu, czyli zapowiedź meczu Betard Sparta Wrocław – For Nature Solutions Apator Toruń

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 19:15 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu ekipa Betard Sparty podejmie na swoim domowym torze For Nature Solutions Apator Toruń. Spotkanie poprowadzi Artur Kuśmierz.

Inaugurację sezonu we Wrocławiu zaczniemy starciem dwóch drużyn, które przez wykluczenie rosyjskich zawodników mają widoczne “braki” w składzie. Wśród ekipy Dariusza Śledzia zabraknie mistrza świata Artioma Łaguty, a w drużynie z Torunia nie zobaczymy Emila Sayfutdinova. Zawodnicy ci z pewnością pełniliby ważną rolę w swoim zespole, jednak przez panującą na świecie sytuację nie będziemy ich oglądać.

Betard Sparta Wrocław w przedsezonowych sparingach przegrała z Motorem Lublin 49:41 i 44:46 oraz Moje Bermudy Stalą Gorzów 47:42. Najlepiej zaprezentowali się Tai Woffinden i Maciej Janowski zdobywając łącznie 60 punktów w sparingach. Bardzo dobrą dyspozycją popisał się także Dan Bewley, który wyjeździł średnio 8,6 punktu na mecz. Formacja juniorska także pokazała waleczność i dobrą dyspozycję.

For Nature Solutions Apator Toruń zwyciężył dwa z trzech sparingów. Z Abramczyk Polonią Bydgoszcz zwyciężyli 53:37 i przegrali 56:34, natomiast z ZOOleszcz GKM’em Grudziądz wygrali 58:32. Na pierwszy plan wysuwa się postawa Patryka Dudka i Pawła Przedpełskiego. Polscy zawodnicy startujący w Grand Prix definitywnie byli liderami swojej drużyny zdobywając w sparingach odpowiednio 11+1, 9, 7 i 10+1, 5, 11+1 punktów. Z zawodników zagranicznych najlepiej zaprezentował się Jack Holder, który podczas dwóch zawodów zdobył łącznie 22 punkty.

lambert

W tym meczu nie da się jednoznacznie wyłonić wygranego. Obie drużyny startują z zastępstwem zawodnika i obie drużyny nie będą składały broni. Jak wygląda dyspozycja zawodników na początku sezonu? Jak zespoły poradzą sobie z nieobecnością liderów? Na te i inne pytania poznamy odpowiedź już 10 kwietnia. Transmisja już od 18:30 na Canal+ Sport 5.

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław:

 1. ZZ
 2. Dan Bewley
 3. Tai Woffinden
 4. Gleb Chugunov
 5. Maciej Janowski
 6. Michał Curzytek
 7. Bartłomiej Kowalski

For Nature Solutions Apator Toruń

 1. Jack Holder
 2. Paweł Przedpełski
 3. Robert Lambert
 4. ZZ
 5. Patryk Dudek
 6. Krzysztof Lewandowski
 7. Denis Zieliński

fot. Emilia Hamerska-Lengas

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×