Żużel - Best Speedway Tv

Wielki talent ostatecznie zdyskwalifikowany! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Wielki talent

Wielki talent ostatecznie zdyskwalifikowany!

Wielki talent ostatecznie zdyskwalifikowany!

Marcus Birkemose, a więc wielki talent duńskiego żużla został definitywnie zdyskwalifikowany na dwa lata po tym, jak w maju ubiegłego roku podczas kontroli antydopingowej w jego organizmie wykryto marihuanę. Duńczyk odwołał się od wyroku, ale jego rodzima federacja motocyklowa odrzuciła to odwołanie młodego zawodnika.

Kobieta w Ekstralidze. Czy to jest możliwe?

Duńska gazeta Ekstra Bladet poinformowała na swoich łamach o nieodwołalnej już decyzji tamtejszej federacji motocyklowej. Wielki talent duńskiego żużla sezony 2023 oraz 2024 będzie musiał spędzić całkowicie poza torem żużlowym. Kończący w październiku dopiero 20 lat zawodnik nie będzie mógł brać udziału w zawodach, a nawet trenować!

Przypomnijmy, że Birkemose „wpadł” na marihuanie, która została wykryta w jego organizmie podczas kontroli antydopingowej w duńskiej lidze. Młody zawodnik zarzekał się, że zażywał narkotyk na parę dni przed zawodami, jednak jego stężenie w organizmie było zdecydowanie wyższe, niż wynika to z zeznań Birkemose.

Dwuletnia dyskwalifikacja to spory cios dla 19-latka, jednak indywidualny mistrz Europy juniorów z 2020 roku pretensje może mieć tylko dla siebie. Traci on dwa niezwykle ważne dla dalszego rozwoju kariery lata. Cały sport traci natomiast kolejny wielki talent. Czas pokaże, czy Birkemose, w jakiej dyspozycji i przede wszystkim, z jakim nastawieniem wróci do sportu młody Duńczyk.

MAGAZYN ŻUŻLOWY. Kliknij TUTAJ.

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×