Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Wiadomo, kiedy wróci Piotr Pawlicki!

Piotr Pawlicki

Autor: Jakub Żak

Wiadomo, kiedy wróci Piotr Pawlicki!

5 czerwca podczas meczu GKM Grudziądz – Unia Leszno doszło do wypadku, w którym uczestniczyli Nicki Pedersen i Piotr Pawlicki. Na powrót Duńczyka zapewne będzie trzeba jeszcze trochę poczekać, ale zawodnik „Byków” ma wystartować już w najbliższy weekend!

„Kolejne badania potwierdziły złamanie wyrostka barkowego lewej łopatki oraz trzonu łopatki prawej, kręgosłup pomimo dużego bólu cały, głowa po tym jak kask pękł również dobrze się ma. Teraz czeka mnie kilka tyg. rehabilitacji, ćwiczeń i ogólnej regeneracji całego ciała, myślę, że za 4/5 tyg. powiem więcej odnośnie mojego powrotu do ściągania” – napisał kilka dni po wypadku Piotr Pawlicki w mediach społecznościowych.

Prognozy nie były najlepsze, bo niecały tydzień temu na konferencji prasowej przed meczem Unii z Motorem Lublin Piotr Baron powiedział – „Z tego co rozmawiałem ostatnio z Piotrem, a on z lekarzami, to kwestia powrotu na tor jest w połowie lipca. Zobaczymy na, ile się to poukłada. Na razie wszytko idzie zgodnie z planem, zdrowie powraca, a jak będzie w pełni zdrowia, to wróci”.

Dla fanów Unii dobrą informacją jest fakt, że Pawlicki wróci do ścigania dużo szybciej, niż zapowiadał trener Leszczynian. Zawodnik ogłosił dziś w mediach społecznościowych, że jedzie „dogrzać się” na stadion im. Alfreda Smoczyka w Lesznie, a już w sobotę wystąpi w 1. rundzie SEC w Rybniku, by następnego dnia wystartować w Ostrowie Wielkopolskim w ramach 11. kolejki PGE Ekstraligi.

Kibice Fogo Unii mają na pewno powody do radości, bo choć mecz z Arged Malesą nie będzie raczej należał do najtrudniejszych, to już 17 lipca do Leszna zawita Betard Sparta Wrocław, a dzięki szybkiemu powrotowi „Pitera” zawodnik powinien być już odpowiednio objeżdżony przed tym meczem.

fot. Paweł Wilczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *