Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

W Wybrzeżu wierzą w Kasprzaka. Liczą, że będzie czołową postacią ligi

Kasprzaka
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

W Wybrzeżu wierzą w Kasprzaka. Liczą, że będzie czołową postacią ligi

Zdunek Wybrzeże Gdańsk pozyskało na sezon 2024 nie byle jakiego zawodnika. Po raz pierwszy w karierze PGE Ekstraligę opuszcza Krzysztof Kasprzak. Był on łakomym kąskiem na rynku transferowym i to Wybrzeże wygrało ten wyścig. O oczekiwaniach w stosunku do niego, jak i całego zespołu opowiedział rzecznik prasowy klubu, Rafał Sumowski.

Zarząd klubu oraz sztab szkoleniowy Zdunek Wybrzeża doceniają sukcesy i sportową klasę Krzysztofa Kasprzaka. Przykłady Krzysztofa Buczkowskiego czy Przemysława Pawlickiego dowiodły, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby zawodnicy tej klasy, nawet przy słabszych wynikach w PGE Ekstralidze, byli czołowymi postaciami w 1. Lidze Żużlowej. – mówi dla portalu polskizuzel.pl Rafał Sumowski.

Część kibiców patrzy na Krzysztofa Kasprzaka jako na zawodnika, który zbliża się do końca kariery i pewnego poziomu już nie przeskoczy. Rzeczywiście – do cyklu Grand Prix raczej już nigdy nie powróci i tym samym nie nawiąże do swojego najlepszego sezonu 2014, jednak „KK” z pewnością ma ambicje, by jeszcze znaleźć się na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Rzecznik prasowy klubu z Gdańska również podkreśla jakość sportowej marki Kasprzaka.

Wierzymy w Krzysztofa, rozmawialiśmy o przebiegu jego rehabilitacji i widzimy w nim jednego z liderów drużyny. Nie da się ukryć, że Krzysztof Kasprzak to wciąż duże nazwisko i oprócz wartości sportowej, jest rozpoznawalną marką. Tak utytułowanego zawodnika nie mieliśmy w Gdańsku od czasu Nickiego Pedersena.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk stało się w ostatnich latach pierwszoligowym przeciętniakiem. Od lat gdańszczanie nie zbliżyli się do awansu do PGE Ekstraligi. W obliczu rozszerzenia najwyższego poziomu rozgrywkowego do dziesięciu drużyn w najbliższych latach trzeba jednak zagęszczać ruchy i na poważnie włączyć się do walki o awans. Póki co w Gdańsku nikt presji na wynik nie nakłada – celem jest poprawienie pozycji z sezonu 2023.

Przy obecnym formacie rozgrywek podstawowym celem jest zawsze awans do fazy play-off. Tam rywalizacja zaczyna się od nowa. Na pewno chcemy się rozwijać, więc kolejnym krokiem będzie zajście wyżej niż w tegorocznych rozgrywkach. Wierzymy, że przy sprzyjających okolicznościach zespół będzie prezentował dyspozycję, dzięki której przyciągnie kibiców na stadion. Chcemy zaserwować drużynę, widowisko i wyniki, które przekujemy na zadowolenie kibiców i sponsorów oraz na realny wzrost frekwencji. – podsumowuje dla polskizuzel.pl Rafał Sumowski.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *