Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Oficjalnie: Wybrzeże pozyskało nowego lidera

Wybrzeże
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Oficjalnie: Wybrzeże pozyskało nowego lidera

Zdunek Wybrzeże Gdańsk ogłosiło oficjalnie pozyskanie Krzysztofa Kasprzaka na sezon 2024. Zawodnik podpisał z klubem prekontrakt i to właśnie nad morzem będzie kontynuował swoją karierę. Tym samym potwierdziły się krążące od wielu tygodni po środowisku plotki.

Dla Wybrzeża pozyskanie indywidualnego wicemistrza świata na żużlu z 2014 roku to ogromny sukces. W drużynie ma on pełnić funkcję drugiego lidera, obok Nicolaia Klindta, którego zatrzymanie zostało ogłoszone kilka dni temu. W doświadczonym polskim seniorze władze Wybrzeża z pewnością upatrują czołowego jeźdźca na zapleczu PGE Ekstraligi.

Dla Kasprzaka będzie to pierwszy sezon poza najwyższą klasą rozgrywkową w karierze. Wcześniej reprezentował na najwyższym szczeblu barwy Unii Leszno, Unii Tarnów, Stali Gorzów, GKM-u Grudziądz oraz Wilków Krosno. W zakończonym niedawno sezonie w krośnieńskich barwach wykręcił średnią 1,543 punktu na bieg w dziesięciu spotkaniach, w których wziął udział. Szczególnie udany był początek sezonu w wykonaniu 39-latka.

Klub w oficjalnym komunikacie zamieścił już krótką wypowiedź zawodnika po dołączeniu do zespołu:

„Na pewno kluczowy element to gdański tor. Jest trudny, techniczny. Ja takie tory lubię, przecież długo jeździłem w Gorzowie Wielkopolskim. W Gdańsku choćby w ostatnich sezonach, w 2019 roku wygrałem przy Zawodników turniej o Złoty Kask z kompletem punktów. W sezonie 2022 zająłem czwarte miejsce podczas turnieju IMP Challenge, z dorobkiem 11 punktów. Jeśli chodzi o tory pierwszoligowe, w ostatnich latach chyba nigdzie nie bywałem tak często jak w Gdańsku. I to jest kolejna rzecz – mam dobry kontakt z menedżerem Erykiem Jóźwiakiem. Nigdy nie robił problemów, gdy chciałem wpaść potrenować, czy przetestować sprzęt. W Gdańsku zawsze byłem mile widziany. Wiem też, jaki jest plan na zespół, co również miało wpływ na moją decyzję o przenosinach nad morze.”

W 1. Lidze jego indywidualnym celem powinno być uzyskanie średniej powyżej 2 punktów na bieg. Sam „KK” celuje pewnie jeszcze wyżej, tak aby pokazać sobie i prezesom ekstraligowych klubów, że stać go jeszcze na powrót do rywalizacji z najlepszymi.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *