Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Nowy szkoleniowiec Orła Łódź stanie przed ogromnym wyzwaniem

Żużel
Fot. Orzeł Łódź//Facebook

Autor: Krzysztof Choroszy

Nowy szkoleniowiec Orła Łódź stanie przed ogromnym wyzwaniem

W minionym tygodniu poznaliśmy człowieka, który zastąpi w Łodzi Marka Cieślaka. Nowym szkoleniowcem Orła w nadchodzącym sezonie będzie Maciej Jąder. Leszczynianin otrzymał szansę, a zarazem stoi przed sporym wyzwaniem. Menadżer jest jednak świadom tego, co go czeka.

W minionym sezonie trener Jąder prowadził zespół Kolejarza Rawicz. W „Niedźwiadkach” musiał zmierzyć się z trudnościami na wielu płaszczyznach. Skład rawiczan nie był tak dobry, jak było to w 2022 roku, kiedy byli oni blisko awansu do 1. Ligi Żużlowej. Na domiar złego w klubie nie działo się dobrze, a konflikt pomiędzy fan klubem i prezesem Knopem spowodował ogromne problemy finansowe. Na skutek tego Kolejarz może nie wystartować w przyszłorocznych rozgrywkach. Menadżer jednak został wyciągnięty z tonącego okrętu i już w przyszłym sezonie poprowadzi zespół szczebel wyżej.

W Łodzi czeka go również spore wyzwanie, gdyż po minionym sezonie każdy pragnie tam poprawy. Przypomnijmy, że Orzeł zakończył ligę na siódmej pozycji, do końca walcząc o utrzymanie. To zadanie prezes Witold Skrzydlewski powierzył byłemu menadżerowi Kolejarza Rawicz, który tak komentował swoje przejście do łódzkiej drużyny w rozmowie z elka.pl

Wiem, że czeka mnie bardzo trudne wyzwanie. Miałem propozycję pracy w jeszcze jednym klubie, ale zdecydowałem się na Łódź, bo znam to środowisko i rozumiemy się z właścicielem klubu panem Witoldem Skrzydlewskim – powiedział Jąder.

Orzeł Łódź w drużynie na najbliższą kampanię ligową zdecydował się na więcej zmian względem sezonu 2023. Z tegorocznego składu w zespole zostaną tylko, jego kapitan, Tomasz Gapiński, oraz młodzieżowcy. Jakie efekty przyniesie rewolucja kadrowa w Łodzi? Przekonamy się w przyszłorocznych rozgrywkach.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *