Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Radni w Lublinie wzywają do finansowego wsparcia żużla – Jak odpowie ratusz?

Radni w Lublinie
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Redakcja

Radni w Lublinie wzywają do finansowego wsparcia żużla – Jak odpowie ratusz?

Radni z opozycyjnego klubu Prawa i Sprawiedliwości ponownie zwrócili się do prezydenta z prośbą o wsparcie finansowe dla promocji miasta Lublina poprzez sport żużlowy. Chociaż wcześniej zmieniono sposób finansowania klubów sportowych, radni podkreślają korzyści płynące ze współpracy między miastem a klubem żużlowym.

W swoim piśmie do prezydenta, Radosław Skrzetuski, Eugeniusz Bielak, Marcin Jakóbczyk i Piotr Gawryszczak, podkreślają znaczenie wsparcia, które w poprzednich latach pozwoliło drużynie na osiągnięcie sukcesów sportowych, takich jak medal wicemistrza Polski w 2021 roku oraz dwukrotne mistrzostwo Polski w latach 2022-2023.

Jednakże, jak informuje Justyna Góźdź z biura prasowego Ratusza, od 2022 roku miasto zmieniło swoje podejście, wspierając kluby sportowe poprzez otwarte konkursy ofert na realizację zadań z zakresu sportu, zamiast zawierania umów na promocję miasta. Tego typu dotacje są przyznawane w ramach konkursów, co sprawia, że kwoty wsparcia dla poszczególnych klubów są określane po rozstrzygnięciu.

W poprzednim roku klub żużlowy otrzymał dotację w wysokości 3 mln zł, a kwota na kolejny rok będzie znana dopiero po zakończeniu konkursów. W projekcie budżetu na rok 2024 zapisano znacznie mniejsze środki – jedynie 300 tys. zł na promocję miasta przez sport, a 3 mln zł przeznaczono na prace związane z projektowaniem nowego stadionu żużlowego przy ul. Krochmalnej.

Reakcje kibiców z Lublina, szczególnie oddanych sympatyków Platinum Motoru Lublin, są zdecydowanie zauważalne w kontekście tych dyskusji. Ich zaangażowanie w życie sportowe miasta jest niezaprzeczalne, a żużlowa drużyna stanowi integralną część lokalnej społeczności. Widoczne wsparcie, jaki wyrażają lubelscy kibice, odzwierciedla nie tylko ich pasję do tego sportu, lecz także zaangażowanie w kreowanie tożsamości miasta poprzez osiągnięcia sportowe w żużlu.

W Lublinie
Fot. Kazimierz Kożuch
Składy awizowane
Fot. Kazimierz Kożuch

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *