Przejdź do treści
Aktualności

Żużlowcy popełniają proste błędy, jeżdżąc ze Zmarzlikiem? „To się w głowie nie mieści”

Żużlowcy
Fot. Taylor Lanning

Autor: Jakub Bielak

Żużlowcy popełniają proste błędy, jeżdżąc ze Zmarzlikiem? „To się w głowie nie mieści”

Bartosz Zmarzlik jest już czterokrotnym indywidualnym mistrzem świata na żużlu. W oczach wielu nie ma on obecnie w cyklu Speedway Grand Prix żadnej poważnej konkurencji. Piotr Świst w podcaście „Mówi się żużel” wygłosił jednak ciekawą opinię. Były zawodnik zasugerował, że żużlowcy nieco głupieją, gdy stoją pod taśmą z polskim mistrzem.

„To się w głowie nie mieści”

Piotr Świst uważa, że Bartosz Zmarzlik wcale nie musi wielce się starać, by wyprzedzać swoich rywali na dystansie. 55-latek wprost wyśmiewa jazdę żużlowców, którzy walczą z liderem Platinum Motoru Lublin.

Ja oglądam biegi, jak on jeździ między tyczkami, to oni nie oglądają biegów, jak on jedzie, gdzie on jedzie i jak atakuje. Takie błędy robią głupie, że to się w głowie nie mieści – uważa wychowanek gorzowskiej Stali.

Świst zwraca również uwagę na to, że Zmarzlik najczęściej przeprowadza ataki w ten sam sposób. Chodzi oczywiście o żużlową „przycinkę” i wejście pod łokieć zawodnika jadącego przed nim. Polski mistrz świata raczej rzadko decyduje się na mijanie rywali, pokonując całą długość łuku pod bandą.

Przecież on ma jeden styl atakowania. Zauważyłeś kiedyś, żeby on kogoś minął cały łuk po płocie? Nie. On zawsze przycina, zawsze. Pamiętam, kilka takich Grand Prix było, gdzie na styku jechał, gdzie punktu mu może braknąć, przegrywa start, wszyscy patrzą tylko na niego, bo chcą z nim wygrać, a on przycineczka i mija wszystkich – słyszymy w „Mówi się żużel”.

Krótka rada dla żużlowców

Gość Jacka Dreczki ma dla wszystkich zawodników jedną radę, Według niego na torze żużlowym nie powinno oglądać się za siebie, ani specjalnie skupiać swojej uwagi na jednym z rywali. Trzeba szukać najszybszej ścieżki i gnać do mety po zwycięstwo.

Jedź do przodu. Nie oglądaj się.

Bartosz Zmarzlik
Fot. Łukasz Wilk
Gdzie i kiedy żużel
fot. Taylor Lanning

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *