Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Nicki Pedersen o kontrowersjach “Nie obchodzi mnie to! Mam wyje**ne”

Nicki Pedersen o kontrowersjach “Nie obchodzi mnie to! Mam wyje**ne”

Autor: Krzysztof Choroszy

Nicki Pedersen o kontrowersjach “Nie obchodzi mnie to! Mam wyje**ne”

W drugiej połowie sezonu, kiedy ten już zmierzał do najważniejszych faz, pojawił się bardzo kontrowersyjny temat zachowania trzykrotnego mistrza świata. Nicki Pedersen, kiedy już nie miał na nic szans w wyścigach, symulował defekty, nie dojeżdżając celowo do mety. Tym samym zabierał często punkt bonusowy zawodnikowi, będącemu na 3. miejscu. Na ten temat w serialu Canal Plus „Nicki Pedersen. Ostatni Gladiator” wypowiedział się sam zainteresowany.

Markowane defekty

W tamtym momencie na Nickiego spadła ogromna fala krytyki. Cała tamta sytuacja była komentowana przez szereg osób ze środowiska żużlowego. Wielu ekspertów grzmiało na temat zachowania, które nie przystoi takiej legendzie, jaką dla żużla jest Duńczyk, o czym pisaliśmy w lipcu (link TUTAJ). Wówczas Leszek Demski, szef sędziów, przedstawił pomysł, aby markowane defekty, byłego już zawodnika ZOOleszcz GKM-u Grudziądz były karane żółtą kartką i byłyby postrzegane jako niesportowe zachowanie, pozbawiające dodatkowej zdobyczy, a zarazem pieniędzy, kolegi z toru.

Stali rzeszów
fot. Sonia Kaps

Komentarz samego Pedersena

W trakcie precedensu z udziałem Duńczyka nie słyszeliśmy żadnych komentarzy ani wytłumaczeń z teamu oraz od samego zawodnika. Wydawałoby się, że nie poznalibyśmy spojrzenia na to z perspektywy głównego zainteresowanego, czyli Nickiego. Do sprawy jednak powrócono w najnowszej produkcji Canal Plus. W ostatnim odcinku serialu o Pedersenie mogliśmy poznać stanowisko samego trzykrotnego mistrza świata, który w swoim niepokornym stylu skomentował swoje zachowanie, tłumacząc je frustracją.

– To było frustrujące, więc nie myślałem o tym, kto jest przede mną, albo za mną, kto może zdobyć bonusa. Nie obchodzi mnie to, mam wyje**ne – mówił Duńczyk w serialu „Nicki Pedersen. Ostatni Gladiator”.

IMG 3079

Jak mogliśmy usłyszeć Nicki Pedersen nie przejmuje się krytyką środowiska żużlowego. Po części można było się tego spodziewać, gdyż zawodnik Texom Stali Rzeszów dał poznać się fanom speedway’a jako postać kontrowersyjna już wiele lat temu i ciągle nią pozostawał. Można więc śmiało stwierdzić, że w końcówce swojej przebogatej kariery nadal jest tym, którego wielu kibiców sportu żużlowego kocha, a także nienawidzi.

Co ciekawe w najnowszym odcinku produkcji telewizji Canal Plus znalazł się również nasz artykuł, do którego link znajduje się wyżej. Jest to dla nas ogromny powód do zadowolenia i dowód na to, że nasze zasięgi coraz bardziej rosną. Jest nam niezmiernie miło, że czytają Państwo nasze artykuły i zapraszamy po więcej treści związanych z żużlem na naszą stronę oraz kanał YouTube.

Pedersen
Fot. Paweł Wilczyński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×