Żużel - Best Speedway Tv - Grand Prix na żużlu, żużel na żywo!

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Przygotowania Motoru Lublin do sezonu 2022

Motoru Lublin

Przygotowania Motoru Lublin do sezonu 2022

Motor Lublin właśnie rozpoczyna właściwe przygotowania do sezonu 2022. Niedawno zawodnicy U24 wrócili ze zgrupowania w Zakopanem, a dziś rano cały skład „Koziołków” (poza Maksymem Drabikiem i Mateuszem Cierniakiem, którzy musieli zostać w Polsce) wyjechał do Warszawy, skąd polecą samolotem na obóz do hiszpańskiego Calpe – „To będzie intensywne przygotowanie. Będziemy spędzać na rowerach około czterech lub pięciu godzin dziennie. Do tej pory robiliśmy w tym czasie od 80 do 100 kilometrów” – mówi Maciej Kuciapa trener Motoru Lublin na łamach dziennikwschodni.pl.

Warto przypomnieć, że w poprzednich latach zawodnicy Motoru również przygotowywali się do sezonu w Hiszpanii, a wyniki z ostatnich sezonów pokazują, że takie treningi mogą być bardzo skuteczne. Należy również zaznaczyć, że jest to pierwsze spotkanie wszystkich żużlowców klubu z Lublina od zakończenia sezonu, ale szkoleniowiec drużyny podkreśla, że jego zawodnicy w tym czasie mogli sobie pozwolić na zasłużony odpoczynek i treningi indywidualne – „Po zakończeniu sezonu każdy z zawodników miał urlop. Chłopaki też muszą odreagować, należy im się relaks. Mają swoich trenerów personalnych i oczywiście każdy z nich przygotowywał się indywidualnie. Wiedzą, że nie mogą sobie pozwolić na odpuszczenie, a ja jestem z nimi cały czas w kontakcie”.

Po powrocie z Hiszpanii wicemistrzowie Polski polecą do chorwackiego Gorican, gdzie rozpoczną treningi na torze. Będą tam od 7 do 9 marca, a dalsze przygotowania będą odbywać się w Polsce. Jeżeli do 18 marca nie będzie możliwości jazdy na obiekcie przy alejach Zygmuntowskich, to żużlowcy rozpoczną treningi w kraju podczas trzydniowego wyjazdu do Gdańska (18-20 marca), który zakończy się meczem sparingowym z drużyną Wybrzeża. Oprócz tego Motor ma w planach spotkania towarzyskie ze Spartą Wrocław (26-27 marca) i Orłem Łódź, z którym zmierzą się na wyjeździe 6 kwietnia.

Pierwszy ligowy mecz ekipy z Lublina odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim 8 kwietnia, a tydzień później drużyna podejmie u siebie Włókniarza Częstochowa.

źródło: dziennikwschodni.pl

fot. Emilia Hamerska-Lengas

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Reklamy
×
Reklamy
×