Żużel - Best Speedway Tv: Najnowsze Aktualności i Wiadomości

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA/Wywiady

“Wynik na dzień dzisiejszy jest taki, jak sobie planujemy” – pomeczowo z Maciejem Kuciapą

Maciejem Kuciapą

Autor: Dominika Polesińska

“Wynik na dzień dzisiejszy jest taki, jak sobie planujemy” – pomeczowo z Maciejem Kuciapą

Niedzielne spotkanie Motor Lublin – zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa zakończyło się wynikiem 47:43. Mecz był emocjonujący i bardzo wyrównany. Dopiero ostatni bieg rozwiał wszelkie wątpliwości i zadecydował o wszystkim. Po zakończonym wydarzeniu, trener lubelskiej drużyny – Maciej Kuciapa udzielił pomeczowego wywiadu.

gab 2429 normal

Dominika Polesińska (Best Speedway TV): Jak ocenia Pan pierwsze domowe spotkanie?
Maciej Kuciapa: “Wynik na dzień dzisiejszy jest taki, jak sobie planujemy. Pojechała cała drużyna. Chcę podziękować całemu zespołowi, bo to co chłopaki dzisiaj robili żeby uratować to spotkanie jest niesamowite. Były momenty, gdzie robiło się już ciepło. Mimo wszystko chłopaki to wyciągnęli i pokazali charakter”.

Dominika Polesińska (Best Speedway TV): Czy tor był taki sam jak na treningach, czy przez to, że mecz był zagrożony był troszkę inny?
Maciej Kuciapa: “Jeździliśmy i trenowaliśmy ostatnio w trochę innych warunkach. Na pewno miało to wpływ, że był mecz zagrożony. Do tego początek sezonu i pogoda, która do tej pory nie jest dla nas łaskawa. Przygotowaliśmy się na bardzo twardy tor i to też właśnie spowodowało problemy na starcie, gdzie nie byliśmy tak spasowani jakbyśmy tego chcieli. Pojawiło się więc wiele czynników, ale przede wszystkim pogoda, która nam tego nie ułatwia”.

Dominika Polesińska (Best Speedway TV): Był to pierwszy domowy mecz Maksyma Drabika po długiej przerwie. Jak trener ocenia jego dzisiejszy występ?
Maciej Kuciapa: “Z postawy Maksyma, ja i cały sztab jesteśmy bardzo zadowoleni. Pokazał dzisiaj na torze, że nie było dla niego straconej pozycji. Były biegi gdzie z czwartego miejsca przyjeżdżał na drugą pozycję i wygrywał biegi. Do tego wyścig piętnasty, gdzie udźwignął ten ciężał. Mega sprawa. Bardzo się cieszę, że po takiej przerwie ma taką dyspozycję. Życzę mu tego, żeby do końca sezonu w każdym meczu jechał tak jak dzisiaj”.

Dominika Polesińska (Best Speedway TV): Jak samopoczucie Maksyma w drużynie? Czy zawodnik odnalazł się już w Lublinie?
Maciej Kuciapa: “Sezon dopiero się zaczął. Jeśli chodzi o Maksyma to dopiero początek. Jest to nasz drugi mecz, ale naprawdę uważam, że tworzymy fajny monolit, fajny zespół i jest dobra atmosfera. Chciałbym żeby tak zostało i trwało”.

gab 2614 normal

Dominika Polesińska (Best Speedway TV): Spotkanie było bardzo wyrównane. Z tego co analizowaliśmy, spotkania z Częstochową zazwyczaj takie tutaj są. Jakie uczucia towarzyszyły Panu przed biegiem piętnastym, gdzie na tablicy wyników widniał remis?
Maciej Kuciapa: “Cóż mogę powiedzieć. Tu już jest taka loteria. Startują najlepsi zawodnicy. Decyduje start. Cieszę się bardzo, że chłopcy dali z siebie wszystko w tym ostatnim biegu i nie tylko. Mega emocje”.

Dominika Polesińska (Best Speedway TV): W piątek do Lublina przyjeżdża drużyna z Grudziądza, która tak jak Motor, ma dwa wygrane mecze na swoim koncie. Jakie nastawienie przed tym spotkaniem?
Maciej Kuciapa: “Na pewno koncentracja. Grudziądz pokazał w tych początkowych meczach, że zawodnicy są w dobrej formie i na pewno nie będzie łatwo. Czeka nas trudne spotkanie. Będziemy się koncentrować i jechać o zwycięstwo. Uważam, że każdy mecz, niezależnie czy domowy czy wyjazdowy, na tym poziomie jaki widzieliśmy dzisiaj – nie jest łatwo doprowadzić do zwycięstwa”.

Dominika Polesińska (Best Speedway TV): Jakie są aspiracje Motoru na sezon 2022?
Maciej Kuciapa: “Przede wszystkim chcielibyśmy dostać się do pierwszej czwórki. To jest nasz plan”.

fot. Motor Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×