Żużel - Best Speedway Tv

Kluby PGE Ekstraligi maja problem. Muszą załatać dziurę po Rosjanach | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kluby PGE Ekstraligi maja problem. Muszą załatać dziurę po Rosjanach

PGE Ekstraligi

Kluby PGE Ekstraligi maja problem. Muszą załatać dziurę po Rosjanach

Spodziewana decyzja Polskiego Związku Motorowego wykluczająca Rosyjskich i Białoruskich sportowców z rozgrywek zarówno ligowych jak indywidualnych dotarła do wszystkich klubów w Polsce. W najgorszej sytuacji z klubów PGE Ekstraligi są: aktualni mistrzowie Polski drużyna Sparty Wrocław w której w składzie był Artem Laguta, Motor Lublin jego brata Grigorija Lagute, na Motoarenie nie zobaczymy  Emila Sajfutdinowa, za to w Grudziądzu nie pojedzie Wadim Tarasienko.

W tych pierwszych dwóch przypadkach zawodnicy mieli spędzić kolejny sezon w swoich drużynach, za to w przypadku Torunia i Grudziądza dołożono wszelkich starań by zawodnicy zmienili barwy klubowe a co za tym idzie wyłożyli konkretne pieniądze by o zawodników się postarać. Sprawa jest o tyle trudna, że do startu PGE Ekstraligi pozostaje jedynie trochę ponad miesiąc. Zatem nie należy się spodziewać zbyt wyszukanego planu na uratowanie rozgrywek w roku 2022. W najbliższym czasie ma dojść do spotkania przedstawicieli “poszkodowanych” klubów. Wśród rozpatrywanych koncepcji są przede wszystkim dwie dość oczywiste: zgoda na stosowanie zastępstwa zawodnika za Rosjan czy powrót do instytucji gościa dobrze znanej z 2020 roku gdzie światowym problemem była pandemia.

W zespole eWinner Apatora Toruń dobrze by się sprawdził Adrian Miedziński, zawodnik pierwszoligowej drużyny Abramczyk Polonia Bydgoszcz, wychowanek Toruńskiej drużyny gdzie domowy tor zna jak własną kieszeń.

GKM Grudziądz mógłby skorzystać z usług Kennetha Bjerre, Duńczyk podobnie jak jego poprzednik znakomicie zna domowy tor na którym zespół z Grudziądza rozgrywa swoje mecze

Mistrzowie Polski również mogli by skorzystać z e swojego byłego zawodnika bowiem Max Fricke przez podpisany długoterminowy kontrakt pozostał zawodnikiem Stelmet Falubazu Zielona Góra i będzie bronił jego barw w eWinner 1. lidze żużlowej.

Nie możemy zapominać że “wolnym” zawodnikiem pozostaje Rune Holta, doświadczony 48-latek posiada jedynie podpisany kontrakt warszawski z zespołem Eltrox Włókniarz Częstochowa. Z pewnością obecna sytuacja jest niezwykłą szansą na znalezienie angażu w najlepszej lidze na świecie.

Reklamy

Jaką decyzję podejmą działacze i jaki będzie ostateczny wygląd drużyn na początku sezonu. Z pewnością niebawem się tego dowiemy. Liczymy na to ze wypracowane porozumienie będzie jak najbardziej sprawiedliwe dla każdej z drużyn.

fot. Emilia Hamerska-Lengas

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×