Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Osłabiona Stal Gorzów przyjeżdża do Lublina

Osłabiona Stal Gorzów

Autor: Aleksandra Bronisz

Osłabiona Stal Gorzów przyjeżdża do Lublina

Ostatni mecz rundy zasadniczej w sezonie 2022 kończy spotkanie w Lublinie. Do Koziego Grodu przyjeżdża drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego. Motor Lublin ma już zagwarantowane pierwsze miejsce w tabeli i zmierzy się w play-offach z Unią Leszno. Inaczej wygląda sytuacja zespołu Stali Gorzów. Ich miejsce w tabeli nie jest pewne, tak samo jak rywal w play-offach.

Gospodarze będą chcieli pozostać niepokonani na ich domowym torze. Po pierwszej porażce w tym sezonie, która stała się faktem w Częstochowie, zawodnicy z Lublina będą chcieli znów wrócić na zwycięskie tory. W walce o zwycięstwo ważna będzie doskonała forma Mikkela Michelsena, Jarosława Hampela i Dominika Kubery. To oni tworzą szkielet tej drużyny i ich punkty odgrywają bardzo istotną rolę.

Działacze i kibice Motoru zwrócą uwagę na Maksyma Drabika, który od dłuższego czasu prezentuje nierówną formę. Będzie to „ostatni dzwonek” na sprawdzenie sprzętu przed najważniejszą fazą sezonu. Zespół zamkną juniorzy, czyli Wiktor Lampart i Mateusz Cierniak. W porównaniu do początku sezonu widać spadek formy zwłaszcza u Lamparta. Jednak w ostatniej rundzie DMPJ obydwaj zaprezentowali się bardzo dobrze, więc może być to dobry prognostyk.

Goście przyjadą osłabieni. W wyniku upadku w meczu Ekstraligi z Unią Leszno ucierpiał Martin Vaculik. Słowak ma złamaną łopatkę i kilka mniejszych uszczerbków. Pod znakiem zapytania stoi również występ Andersa Thomsena, który również zanotował upadek, lecz w lidze duńskiej.

To nie koniec plagi wypadków w Stali. Na lubelskim owalu nie ujrzymy Oskara Palucha. Junior Stali doznał złamania kości łódeczkowatej podczas meczu Ekstraligi U24. Oczy wszystkich będą zwrócone na Bartka Zmarzlika. Kapitan Stali ogłosił już, że w przyszłym sezonie nie będzie reprezentował barw Gorzowa. Z pogłosek wiadomo, że jego nowym klubem będzie właśnie Lublin. Kolejny krajowy senior, który jest w gazie to Szymon Woźniak.

294188885 5502464379791553 517171637012324472 n
fot. Łukasz Wilk

Przy nieobecności dwóch obcokrajowców, którzy byli ważnymi członkami zespołu, na barkach Woźniaka będzie spoczywała duża odpowiedzialność. Więcej szansy na jazdę dostaną: Patrick Hansen i Wiktor Jasiński, którzy zazwyczaj byli między sobą wymieniani. Jeżeli chodzi o młodzieżowców to po kontuzji powraca Mateusz Bartkowiak, a towarzyszyć w juniorskiej parze będzie mu Oskar Hurysz.

Początek spotkania przy Z5 o 19:15 w najbliższą niedzielę, 7 sierpnia. Mecz będzie można obejrzeć na żywo na Canal+ 5.

fot. Motor Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *