Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Wataha z presją, a diabły na luzie o marzenia! Trans MF Landshut Devils – Cellfast Wilki Krosno (zapowiedź)

Landshut Devils

Autor: Przemysław Kosa Koszelnik

Wataha z presją, a diabły na luzie o marzenia! MF Trans Landshut Devils – Cellfast Wilki Krosno (zapowiedź)

Sezon żużlowy wkracza w decydującą fazę. W niedzielę odbędą się pierwsze mecze ćwierć finałowe w eWinner 1 Lidze Żużlowej. Według mnie do najciekawszej rywalizacji dojdzie pomiędzy drużynami Trans MF Landshut Devils a Cellfast Wilki Krosno. Już mecze sezonu zasadniczego pokazały jak wyrównana może być walka pomiędzy obiema tymi drużynami. W Krośnie zwyciężyły Wilki 47:43, a w rewanżu Diabły 49:41, co daje pewność że walka o półfinał będzie trwała do ostatniego biegu.

Niemcy notują świetny sezon w eWinner 1 Lidze, a ich awans do play off jest sporą niespodzianką bo przed sezonem nikt nie stawiał na to, że zmieszczą się w pierwszej szóstce. Diabły wjechały do ćwierćfinału z hukiem i pomimo tego, że nie mogą awansować do Ekstraligi z przyczyn regulaminowych, to zapowiadają walkę o wygranie ligi. Menagera S. Kryjoma cieszy fakt, że już od pierwszego meczu ćwierćfinałowego będzie mógł korzystać z usług wyleczonych  M. Hansena i K. Nilssona.

W miejsce poważnie kontuzjowanego w meczu z Polonią Bydgoszcz, E. Rissa zobaczymy V. Grobauera który w tym sezonie nie miał okazji za często się ścigać. W znakomitej formie są K. Huckenbeck i młodzieżowiec N. Bloedorn, którzy potwierdzili ją w niedawno rozegranym półfinale SoN i choć przegrali baraż z Polską o awans do finału zostawili po sobie bardzo dobre wrażenie.

Krośnieńska Wataha wykonała plan na rundę zasadniczą i wjechała do play off z trzeciego miejsca. Zespół w końcówce ligi dopadły kontuzje. Najbardziej dotkliwy był uraz uda i operacja kapitana A. Lebiediewa. Po kontuzji jednak nie ma już śladu i jak zapowiadał Łotysz, jest gotowy na pierwszy mecz ćwierćfinałowy. Wilki jeszcze przed ostatnią kolejka dokonały wzmocnienia na pozycji U24 i na miejsce słabo spisującego się w tym sezonie R. Karczmarza wypożyczyły z Unii Leszno, K. Rew. Australijczyk  w debiucie przed krośnieńska publicznością zaprezentował się znakomicie przywożąc w meczu z Wybrzeżem Gdańsk 14 punktów.

Jego zapewne zobaczymy pod ósemka. Do formy i to wybornej doszedł po wstrząsie mózgu V. Milik który kapitalnie zaprezentował się najpierw w półfinale,  a następnie finale SoN. Dzięki jego znakomitej postawie Czesi zajęli czwarte miejsce co ogromnym sukcesem naszych sąsiadów. Drobny uraz wyleczył też T. Musielak i Wataha jest w komplecie gotowa do walki z Diabłami.

Awizowane składy:

Trans MF Landshut Devils:
9. Kai Huckenbeck
10. Kim Nilsson
11. Valentin Grobauer
12. Mads Hansen
13. Dimitri Berge
14. Mario Niedermeier
15. Erik Bloedorn
16. —

Cellfast Wilki Krosno:
1. Tobiasz Musielak
2. Rafał Karczmarz
3. Mateusz Szczepaniak
4. Vaclav Milik
5. Andrzej Lebiediew
6. Franciszek Karczewski
7. Krzysztof Sadurski
8. —

fot. Piotr Buczkowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×