Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Michał Korościel zdradza, że w Rydze prowadzone są prace remontowe! Grand Prix Łotwy pozostanie w kalendarzu?!

Michał Korościel
Fot. Archiwum prywatne Michała Korościela

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Michał Korościel zdradza, że w Rydze prowadzone są prace remontowe! Grand Prix Łotwy pozostanie w kalendarzu?!

Prawie miesiąc temu odbyła się runda Speedway Grand Prix w stolicy Łotwy, Rydze. Był to powrót cyklu mistrzostw świata w tamte rejony i debiut ryskiego owalu podczas najważniejszej imprezy żużlowej świata. Pierwsze SGP miało odbyć się tam w 2014 roku, jednak przez problemy z torem zostało ono przeniesione do Daugavpils i na powrót musiało czekać, prawię dekadę.

Podczas weekendu, w którym rozgrywano łotewską rundę Grand Prix, mieliśmy również rywalizację o miano najlepszej juniorskiej drużyny globu, gdyż odbył się turniej SON2. Młodzi zawodnicy rywalizowali na debiutującym torze w Rydze i mogliśmy oglądać naprawdę emocjonujące zawody, które ostatecznie zakończyły się spodziewanym triumfem biało-czerwonych. Obronili oni tym samym tytuł sprzed roku z duńskiego Vojens.

Sama runda SGP dostarczyła również wielu emocji, niestety na początku zawodów groźny upadek zaliczył Anders Thomsen, który wypadł za bandę, jednak nie było to spowodowane złą infrastrukturą, ani nawierzchnią, a sytuacją torową. Wielu z zawodników podobała się przyczepny tor, jaki tego dnia był podczas łotewskich zawodów. Małym problemem może być kąt nachylenia łuków, a także brak sztucznego oświetlenia, który spowodował wczesną porę rozgrywania zawodów. Te problemy mogą jednak zostać rozwiązane już teraz.

Jak powiedział Michał Korościel na antenie Eurosportu Extra podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii, rozmawiał on z Andrzejem Lebiediewem, który jest zafascynowany tym, co działo się podczas ryskiej rundy mistrzostw świata. W Rydze rozpoczęto montaż sztucznego oświetlenia, a także przebudowa toru, co spowoduje, że ten tor prawdopodobnie zobaczymy w przyszłorocznym cyklu SGP.

W Rydze rozpoczął się już montaż sztucznego oświetlenia, o tym mi mówił Andrzej Lebiediew, zafascynowany tym, co działo się podczas ostatniej rundy. Łotysze poniesieni sukcesem tej łotewskiej rundy Grand Prix już zaczynają montować oświetlenie, będą przebudowywać tor i Ryga prawdopodobnie zostanie w kalnedarzu Grand Prix – powiedział na antenie Eurosportu Extra Michał Korościel.

Ostatecznie tamte zawody zakończyły się zwycięstwem Bartosza Zmarzlika, który pewnie kroczy po czwarty kolejny tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Bez wątpienia jednak była to runda, która przyniosła nam wiele emocji i jej pozostanie w kalendarzu SGP na kolejny rok będzie z korzyścią dla kibiców speedwaya i samego cyklu Grand Prix.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *