Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC/Turnieje Indywidualne

Zobacz klasyfikację generalną po Speedway Grand Prix Wielkiej Brytanii!

Speedway Grand Prix
Fot, Paweł Wilczyński

Autor: Edyta Wojdeł

Zobacz klasyfikację generalną po Speedway Grand Prix Wielkiej Brytanii!

Bartosz Zmarzlik wciąż na czele klasyfikacji generalnej cyklu FIM Speedway Grand Prix. Tuż za nim bez zmian Fredrik Lindgren i Martin Vaculik. Natomiast po sobotnich zmaganiach w brytyjskim Cardiff, Jack Holder odrobił straty i o dziesięć punktów wyprzedził Jasona Doyla.

W brytyjskim finale cyklu Bartosz Zmarzlik wywalczył tylko trzecie miejsce, pokonując tuż przed metą swojego bezpośredniego rywala – Fredrika Lindgrena. Obecnie różnica punktowa między tymi dwoma czołowymi żużlowcami wynosi dwadzieścia cztery punkty. Lindgrena usilnie goni jednak Martin Vaculik, który po wygraniu 8. rundy Speedway Grand Prix ma na swoim koncie, jedynie dziewięć oczek mniej. To bardzo nieduża różnica, więc Szwed podczas dwóch ostatnich starć zdecydowanie powinien mieć się na baczności. Nie ulega bowiem wątpliwości, że zmotywowany ostatnimi sukcesami Vacul będzie z wielką chęcią parł do przodu i walczył do samego końca.

Jack Holder odnotował świetny powrót do cyklu po kontuzji. Pomimo widocznego wciąż bólu ręki, australijski żużlowiec wywalczył sobie drugie miejsce na podium. Dzięki temu odrobił straty wynikające z absencji na Łotwie i wyprzedził w klasyfikacji generalnej Speedway Grand Prix Jasona Doyla. Za dwoma Australijczykami pozostaje wciąż Dan Bewley, natomiast Robert Lambert przeskoczył nad Leona Madsena. Przed nami jeszcze bez wątpienia emocjonująca walka o zachowanie miejsca wśród stałych uczestników cyklu. W tym roku pozostały już tylko dwie rundy zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na Żużlu. Przedostatnia odbędzie się 16 września w duńskim Vojens, natomiast finał 30 września w naszym rodzimym Toruniu.

Pozostali żużlowi reprezentanci Polski, niestety nadal nie poprawili swojej słabej sytuacji punktowej w klasyfikacji generalnej cyklu Speedway Grand Prix. Patryk Dudek pomimo wejścia do półfinału wciąż zajmuje 11. pozycję w tabeli, a tuż zanim, na 12. miejscu, bez zmian pozostaje Maciej Janowski. Istnieje zatem prawdopodobieństwo, iż będą oni zmuszeni pożegnać się na jakiś czas ze zmaganiami o najważniejszy żużlowy tytuł. Jedynie jeden punkt mniej od Janowskiego ma obecnie Mikkel Michelsen, który również znajduje się w mało komfortowej sytuacji.

Klasyfikacja generalna po 8. rundzie:

#95 Bartosz Zmarzlik (Polska) 138 pkt.
#66 Fredrik Lindgren (Szwecja) 114 pkt.
#54 Martin Vaculik (Słowacja) 105 pkt.
#25 Jack Holder (Australia) 97 pkt.
#69 Jason Doyle (Australia) 87 pkt.
#99 Daniel Bewley (Wielka Brytania) 86 pkt.
#505 Robert Lambert (Wielka Brytania) 83 pkt.
#30 Leon Madsen (Dania) 75 pkt.
#46 Max Fricke (Australia) 65 pkt.
#108 Tai Woffinden (Wielka Brytania) 64 pkt.
#692 Patryk Dudek (Polska) 58 pkt.
#71 Maciej Janowski (Polska) 43 pkt.
#155 Mikkel Michelsen (Dania) 42 pkt.
#233 Kim Nilsson (Szwecja) 36 pkt.
#105 Anders Thomsen (Dania) 36 pkt.
#29 Andrzej Lebiediew (Łotwa) 21 pkt.


Jacob Thorssell (Szwecja) 6 pkt.
Bartłomiej Kowalski (Polska) 4 pkt.
Steve Worrall (Wielka Brytania) 3 pkt.
Francis Gusts (Łotwa) 2 pkt.
Matej Zagar (Słowacja) 1 pkt.
Vaclav Milik (Czechy) 1 pkt.
Szymon Woźniak (Polska) 1 pkt.
Kai Huckenbeck (Niemcy) 1 pkt.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *