Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC/Turnieje Indywidualne

Znamy termin przyszłorocznej rundy Speedway Grand Prix Wielkiej Brytanii!

Speedway Grand Prix
Fot. Taylor Lanning

Autor: Edyta Wojdeł

Znamy termin przyszłorocznej rundy Speedway Grand Prix Wielkiej Brytanii!

Zaledwie wczoraj Martin Vaculik triumfował wygraną 8. rundy cyklu Speedway Grand Prix, która odbyła się w brytyjskim Cardiff. Natomiast już dziś poznaliśmy termin tego wydarzenia w sezonie 2024!

Zmagania o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na Żużlu na Wyspach Brytyjskich, swoje początki miały w roku urodzenia naszego rodzimego, ówczesnego Mistrza. Wtedy to, w 1995 roku, przeprowadzony został turniej w Londynie. Następne sezony pozwoliły na obserwowanie zmagań najlepszej światowej żużlowej czołówki w takich brytyjskich ośrodkach jak Bradford oraz Coventry. Natomiast już od 2001 roku, stałą lokalizacją brytyjskiej rundy Speedway Grand Prix jest Cardiff w Walii.

W żużlowych kuluarach nie raz poruszano temat ewentualnej zmiany destynacji turnieju na Wyspach. W kręgu zainteresowań niejednokrotnie bowiem pojawiał się obiekt zlokalizowany w Manchesterze. Póki co jednak, według podanego dziś po południu oficjalnego ogłoszenia FIM, w kolejnym sezonie 2024, ponownie będziemy mogli śledzić walkę o żużlowy mistrzowski tytuł na walijskim owalu, a dokładnie, na doskonale znanym wszystkim fanom czarnego sportu Principality Stadium w Cardiff.

Zaplanowana z dużym wyprzedzeniem data zawodów to 17 sierpnia 2024 roku. Dodatkowo już dziś, zainteresowani podziwianiem żużlowych zmagań cyklu FIM Speedway Grand Prix Wielkiej Brytanii na żywo, mogą zapisywać się na specjalną przedsprzedaż biletów. Natomiast oficjalna sprzedaż wejściówek na zawody w Cardiff nastąpić ma już niebawem.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *