Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Turnieje Indywidualne

W Łodzi najlepszy Kołodziej, ale to Zmarzlik został koronowany! [RELACJA]

indywidualne mistrzostwa polski na żużlu
Fot. Edyta Wojdeł

Autor: Jakub Bielak

W Łodzi najlepszy Kołodziej, ale to Zmarzlik został koronowany! [RELACJA]

Janusz Kołodziej zwyciężył w trzecim i ostatnim finale zawodów z cyklu Canal+Online Indywidualnych Mistrzostw Polski w Łodzi. Na drugim stopniu podium stanął Bartosz Zmarzlik, który już w czwartej serii turnieju oficjalnie został po raz trzeci w karierze mistrzem Polski. O pozostałych miejscach na podium całego cyklu zadecydował wyścig dodatkowy pomiędzy Maciejem Janowskim a Patrykiem Dudkiem. W nim zwyciężył „Magic”.

W pierwszej serii zawodów triumfowali Przemysław Pawlicki, Janusz Kołodziej, Jarosław Hampel oraz Krzysztof Buczkowski. Zwycięstwo tego ostatniego mogło przez niektórych być odebrane jako kontrowersyjne, ponieważ „Buczek” w pierwszej odsłonie biegu upadł po kontakcie z Dominikiem Kuberą. Zdania co do tego, kto powinien być wykluczony, były mocno podzielone. Obecni w studio Canal+ Marek Cieślak oraz Tomasz Gollob nie kryli swojego zaskoczenia z powodu decyzje sędziego o wykluczeniu Kubery.

Na otwarcie drugiej serii startów kolejne zwycięstwo zapisał przy swoim nazwisku Jarosław Hampel, który jest w kapitalnej dyspozycji. Na zwycięską ścieżkę szybko wszedł również Zmarzlik, który jednak stając pod taśmą z Buczkowskim, Miśkowiakiem i Świdnickim, wygrać właściwie musiał – nie ujmując oczywiście nic pozostałej trójce, a bardziej doceniając klasę mistrza. Bieg później swoją drugą „trójkę” zdobył Janusz Kołodziej, który podobnie jak Hampel, wyglądał w pierwszych dwóch seriach kapitalnie.

IMP LODZ 2
3. finał IMP w Łodzi

Po dwunastym wyścigu stało się jasne, że tytuł Zmarzlikowi mógłby odebrać tylko totalny kataklizm. Trzykrotny mistrz świata został po raz kolejny w swojej karierze mistrzem Polski po zwycięstwie w piętnastym wyścigu. W łódzkich zawodach po czterech biegach jednak nadal musiał dzielić prowadzenie z Januszem Kołodziejem, który podobnie jak on, miał na swoim koncie jedenaście punktów. „Oczko” tracił do nich z kolei Hampel.

W ostatniej serii „Mały” ponownie nie zabłysnął i dopisał do swojego dorobku tylko jeden punkt. Zmarzlik po raz kolejny wygrał, a Kołodziej był drugi. Oznaczało to, że to właśnie ta ostatnia dwójka weszła bezpośrednio do finału. W biegu barażowym znaleźli się z kolei Jarosław Hampel, Oskar Fajfer, Patryk Dudek oraz Kacper Woryna, który sumiennie kolekcjonował od drugiej serii „dwójki” i to wystarczyło do zajęcia szóstego miejsca.

W barażu zwyciężył Jarosław Hampel. Drugi na mecie zameldował się Patryk Dudek, który wykonał świetny manewr na pierwszym łuku. Największym przegranym tego biegu był Oskar Fajfer, który wygrał start z pierwszego pola, a ostatecznie przyjechał na metę jako ostatni.

Wielki finał miał zupełnie niespodziewany przebieg. Bartosz Zmarzlik, który wybrał jako pierwszy drugie pole startowe, wyjechał ze startu najgorzej z całej stawki. Najlepiej wykorzystał to Janusz Kołodziej, który wygrał z ogromną przewagą. Zmarzlik bez problemu przedarł się na drugą pozycję. Dudek przyjechał przed Jarosławem Hampelem, co oznaczało, że zrównał się punktami z Maćkiem Janowskim. Oznaczało to dodatkowy bieg o srebrny medal.

W starciu 1 na 1 Maciej Janowski pokonał Patryka Dudka i to on został srebrnym medalistą mistrzostw Polski 2023!

Wyniki 3. finału Canal+Online IMP w Łodzi

NrNazwisko IIIIIIIVVVIVIIRazem
1Janusz Kołodziej33232316
2Bartosz Zmarzlik23333216
3Patryk Dudek213122110
4Jarosław Hampel332213011
5Oskar Fajfer22313011
6Kacper Woryna1222219
7Maciej Janowski221308
8Szymon Woźniak132208
9Przemysław Pawlicki311128
10Krzysztof Buczkowski321017
11Wiktor Lampart0w3036
12Jakub Miśkowiak110136
13Dominik Kuberaw00314
14Wiktor Jasiński100214
15Piotr Pawlicki011002
16Mateusz Świdnicki000000
R1Grzegorz Zengota
R2Bartłomiej Kowalski

Fot. Własne

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *