Żużel - Best Speedway Tv - Grand Prix na żużlu, żużel na żywo!

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Menager Stali Rzeszów o klubie w sezonie 2022

Rzeszów

Menager Stali Rzeszów o klubie w sezonie 2022

Paweł Piskorz, menedżer Texom Stali Rzeszów w rozmowie z portalem polskizuzel.pl zapowiedział swoją nową rolę w klubie, w przyszłym sezonie widzi drużynę z w eWinner 1. lidze żużlowej. Ocenił ruchy transferowe rywali oraz nakreślił mocne punkty swojej drużyny.

Najważniejszą sprawą w obecnym czasie jest sytuacja w jakiej znalazł się zawodnik Stali Rzeszów- Andriej Karpow który jest na Ukrainie. I wszystko na to wskazuje że drużyna zainauguruje sezon bez jednego zawodnika.

„Andriej dalej przebywa na Ukrainie, gdzie jak wiemy, trwa wojna i czynnie pomaga rodakom w obronie ojczyzny.”

W ostatnim czasie w Rzeszowie została powołana do życia spółka, proces ten Paweł Piskorz ocenia pozytywnie cieszy się z takiego obrotu spraw bo pozwoli to dalszy rozwój klubu zrealizowanie planów jakimi jest powrót w niedalekiej przyszłości do elity polskiego żużla czyli PGE Ekstraligi.

„Na pewno będzie miało dodatni wpływ na przyszłość klubu jak i jego rozwój z sezonu na sezon. W drużynie są sami profesjonalni zawodnicy, którzy wiedzą, o co jadą i jestem pewien, że forma będzie wysoka na miarę oczekiwań sztabu szkoleniowego a przede wszystkim zarządu i właścicieli klubu.”

Przed pierwszym wyjazdem drużyna jak i cały klub jest niezwykle zmotywowany w walkę o awans do wyższej ligi rozgrywek w Polsce Menager mówi jasno w sezonie 2022 celują w mistrzostwo 2. ligi żużlowej. By jak najszybciej znaleźć się w gronie ośmiu drużyn które walczą o najwyższe cele w Polsce.

„Uważam, że jesteśmy jednym z kandydatów do awansu i taki cel nam przyświeca. Realizacji takiego celu oczekują też właściciele klubu. My zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby tak się stało. Jak wiemy, tor zweryfikuje wszystko. Uważam, że postawa każdego zawodnika będzie bardzo istotna w kontekście walki o awans. Dlatego zrobimy co w naszej mocy, aby zawodnicy byli dobrze przygotowani do sezonu.”

Władze uważnie obserwują zachowania transferowe rywali lecz nie planują podejmować pochopnie decyzji ani ogłaszać przedwcześnie informacji o możliwości pozyskania zawodników. Gdy sprawa będzie oczywista i kontrakt będzie podpisany, to klub ogłosi zaistniały fakt.

Poza obserwacją sytuacji na rynku transferowym działacze spoglądają też w niebo by jak najszybciej rozpocząć prace nad przygotowaniem toru do pierwszego treningu oraz szeregu sparingów które klub ma przygotowane przed sezonem.

fot. Sandra Rejzner

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Reklamy
×
Reklamy
×