Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Matej Zagar powróci do PGE Ekstraligi?

Matej Zagar

Autor: Kamil Tokarczyk

Matej Zagar powróci do PGE Ekstraligi?

Za Matejem Zagarem dopiero pierwszy sezon spędzony w eWinner 1.lidze żużlowej a już uważa, że decyzja o przejściu ligę niżej była najgorszą w jego karierze. Doświadczony Słoweniec w poprzednim sezonie reprezentował barwy Abramczyk Polonii Bydgoszcz, która była głównym kandydatem do awansu, a Zagar miał im w tym zadaniu w znaczący sposób pomóc i szybko wrócić do PGE Ekstraligi.

Ten wypadek wyglądał paskudnie. Uderzył głową o tor, a rywalowi spadł kask z głowy

Skończyło się jednak inaczej gdyż drużyna z Bydgoszczy zakończyła sezon po przegranym półfinale z Falubazem Zieloną Górą, a sam Zagar zawodził na przestrzeni całego sezonu wiele razy i został dopiero osiemnastym zawodnikiem eWinner 1.Ligi ze średnią nieprzekraczającą dwóch punktów na bieg.

Mimo tak przeciętnego sezonu Słoweniec wciąż liczy na angaż w najlepszej żużlowej lidze świata i na ten moment nie związał się z żadnym klubem, licząc na okazję wraz z początkiem sezonu 2023. O szansach Zagara na taki rozwój sytuacji wypowiedział się był menadżer Jacek Frątczak:

– Zapewne ma na to szanse. W żużlu jest tak, że nieszczęście jednych jest szczęściem drugich. W mojej ocenie są możliwości, żeby Matej zaistniał w PGE Ekstralidze. Przede wszystkim on musi zrobić sobie marketing w mocnej stawce przed startem ligi. Słyszałem, że ma pojechać w Meczu Narodów w Łodzi, gdzie będzie kilka ciekawych nazwisk. To może być dobra reklama. Nie zgadzam się z Matejem, że on nic nie musi udowadniać, bo wiele lat jeździł w PGE Ekstralidze i Grand Prix. To tak nie działa. W żużlu jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz – powiedział Frątczak na łamach polskiżużel.pl

fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *