Żużel - Best Speedway Tv

Matej Zagar powróci do PGE Ekstraligi? | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Matej Zagar

Matej Zagar powróci do PGE Ekstraligi?

Matej Zagar powróci do PGE Ekstraligi?

Za Matejem Zagarem dopiero pierwszy sezon spędzony w eWinner 1.lidze żużlowej a już uważa, że decyzja o przejściu ligę niżej była najgorszą w jego karierze. Doświadczony Słoweniec w poprzednim sezonie reprezentował barwy Abramczyk Polonii Bydgoszcz, która była głównym kandydatem do awansu, a Zagar miał im w tym zadaniu w znaczący sposób pomóc i szybko wrócić do PGE Ekstraligi.

Ten wypadek wyglądał paskudnie. Uderzył głową o tor, a rywalowi spadł kask z głowy

Skończyło się jednak inaczej gdyż drużyna z Bydgoszczy zakończyła sezon po przegranym półfinale z Falubazem Zieloną Górą, a sam Zagar zawodził na przestrzeni całego sezonu wiele razy i został dopiero osiemnastym zawodnikiem eWinner 1.Ligi ze średnią nieprzekraczającą dwóch punktów na bieg.

Mimo tak przeciętnego sezonu Słoweniec wciąż liczy na angaż w najlepszej żużlowej lidze świata i na ten moment nie związał się z żadnym klubem, licząc na okazję wraz z początkiem sezonu 2023. O szansach Zagara na taki rozwój sytuacji wypowiedział się był menadżer Jacek Frątczak:

– Zapewne ma na to szanse. W żużlu jest tak, że nieszczęście jednych jest szczęściem drugich. W mojej ocenie są możliwości, żeby Matej zaistniał w PGE Ekstralidze. Przede wszystkim on musi zrobić sobie marketing w mocnej stawce przed startem ligi. Słyszałem, że ma pojechać w Meczu Narodów w Łodzi, gdzie będzie kilka ciekawych nazwisk. To może być dobra reklama. Nie zgadzam się z Matejem, że on nic nie musi udowadniać, bo wiele lat jeździł w PGE Ekstralidze i Grand Prix. To tak nie działa. W żużlu jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz – powiedział Frątczak na łamach polskiżużel.pl

fot. Sonia Kaps

Reklamy

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×