Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Leszek Demski – „Jeśli ktoś wypaczył wynik tego dwumeczu to Piotr Protasiewicz”. Prezydent Zielonej Góry odpowiada – „Sędzia powinien dostać Honorowego obywatel Krosna i tyle w temacie”

Leszek Demski

Autor: Edyta Wojdeł

Leszek Demski – „Jeśli ktoś wypaczył wynik tego dwumeczu to Piotr Protasiewicz”. Prezydent Zielonej Góry odpowiada – „Sędzia powinien dostać Honorowego obywatel Krosna i tyle w temacie”

Wczorajszy finał eWinner 1. Ligi przyniósł wiele emocji. Środowisko żużlowe wrze po wypowiedzi Piotra Protasiewicza. Do całej sytuacji ustosunkował się zarówno szef sędziów-Leszek Demski, jak i prezydent Zielonej Góry-Janusz Kubicki.

W tę sobotę 24.09 odbyło się finałowe spotkanie eWinner 1. Ligi pomiędzy Stlmetem Falubazem Zieloną Górą a Cellfast Wilkami Krosno. Finalnie awans do PGE Ekstraligi, przegrywając spotkanie ośmioma punktami, ale za to wygrywając dwumecz, malutką, a jednak tak cenną przewagą dwóch punktów, wywalczyli Krośnianie.

Walka o awans obfitowała w wiele biegowych powtórek. Sędzia Artur Kuśmierz był bardzo skrupulatny pod każdym względem. Drobiazgowość sędziego wzbudziła pewne kontrowersje, w szczególności wśród Zielonogórzan.

Po meczu na antenie Canal+ Sport5 Piotr Protasiewicz skrytykował zbyt dużą skrupulatność sędziego w odniesieniu do procedury startowej, w szczególności przy korzystnym wyniku dla żużlowców z Zielonej Góry. Jednocześnie Pepe bezapelacyjnie stwierdził fakt, iż sędzia Kuśmierz wypaczył wynik spotkania. – Panowie, obudźcie się, bo to naprawdę jest żenujące! Wypaczony jest wynik sportowy. Wygrywamy trzy razy 5:1, bieg jest przerywany i później inaczej się układa.

Do całej sytuacji odniósł się, dla sportowychfaktów, szef sędziów Leszek Demski, który dość ostro odpowiedział na zarzuty kończącego karierę Protasiewicza.

– Jeśli ktoś wypaczył wynik tego dwumeczu, to Piotr Protasiewicz, którego punktów zabrakło Falubazowi w Krośnie. Pretensje do arbitra są całkowicie nieuzasadnione. Jeśli takie są zapisy w regulaminie, to sędzia musi ich przestrzegać. Poza tym, gdybyśmy mieli doszukiwać się jakiegoś błędu, to w wyścigu czternastym. Wtedy jednak to nie Falubaz mógł czuć się pokrzywdzony. Jeśli ktoś mógł mieć w ogóle takie odczucia, to drużyna z Krosna.

Chociaż w tym sezonie do pracy sędziego Artura Kuśmierza pojawiało się nie mało zarzutów, to jednakże tym razem Leszek Demski jasno i wyraźnie podkreślił prawidłowość pracy sędziego, podczas ostatnich zawodów eWinner 1. Ligi.

MAGAZYN ŻUŻLOWY BEST SPEEDWAY TV – KLIKNIJ W LINK

Jak się okazuje nie tylko Piotr Protasiewicz, ma żal wobec sędziego sobotniego spotkania. Internet wrze szczególnie ze strony fanów zielonogórskich Myszy oraz ludzi bezpośrednio związanych z tym miastem. Decyzje Artura Kuśmierza ostro skrytykowali również dziennikarz-Tomasz Lis, który urodził się w Zielonej Górze oraz prezydent miasta-Janusz Kubicki.

Na Tweeterze Tomasz Lis napisał „Sędzia na chama przekręcił ten mecz i całą ligę. Jedziemy dalej”.

308141818 1258305951377955 6020317948366463233 n

Natomiast prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki na Facebooku jasno zasugerował stronniczość sędziego Artura Kuśmierza, pisząc „Po dzisiejszym meczu sędzia powinien dostać Honorowego obywatel Krosna i tyle w temacie”

Zrzut ekranu 3

Wiadomo, że porażka boli, a już w szczególności gdy sukces praktycznie w ostatniej chwili wymyka się z rąk. Czasami jednak trzeba się z nią po prostu pogodzić i jak słusznie zauważył sam Tomasz Lis – Jechać dalej. Krytyka pracy sędziego, gdy neguje ją sam szef sędziów i tak niczego nie zmieni. Może zatem warto skupić się już na przyszłości, by ponownie nie musieć usilnie poszukiwać winnych własnych niepowodzeń.

fot. CANAL+ SPEEDWAY – Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *