Żużel - Best Speedway Tv: Najnowsze Aktualności i Wiadomości

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Leszek Demski – “Jeśli ktoś wypaczył wynik tego dwumeczu to Piotr Protasiewicz”. Prezydent Zielonej Góry odpowiada – “Sędzia powinien dostać Honorowego obywatel Krosna i tyle w temacie”

Leszek Demski

Autor: Edyta Wojdeł

Leszek Demski – “Jeśli ktoś wypaczył wynik tego dwumeczu to Piotr Protasiewicz”. Prezydent Zielonej Góry odpowiada – “Sędzia powinien dostać Honorowego obywatel Krosna i tyle w temacie”

Wczorajszy finał eWinner 1. Ligi przyniósł wiele emocji. Środowisko żużlowe wrze po wypowiedzi Piotra Protasiewicza. Do całej sytuacji ustosunkował się zarówno szef sędziów-Leszek Demski, jak i prezydent Zielonej Góry-Janusz Kubicki.

W tę sobotę 24.09 odbyło się finałowe spotkanie eWinner 1. Ligi pomiędzy Stlmetem Falubazem Zieloną Górą a Cellfast Wilkami Krosno. Finalnie awans do PGE Ekstraligi, przegrywając spotkanie ośmioma punktami, ale za to wygrywając dwumecz, malutką, a jednak tak cenną przewagą dwóch punktów, wywalczyli Krośnianie.

Walka o awans obfitowała w wiele biegowych powtórek. Sędzia Artur Kuśmierz był bardzo skrupulatny pod każdym względem. Drobiazgowość sędziego wzbudziła pewne kontrowersje, w szczególności wśród Zielonogórzan.

Po meczu na antenie Canal+ Sport5 Piotr Protasiewicz skrytykował zbyt dużą skrupulatność sędziego w odniesieniu do procedury startowej, w szczególności przy korzystnym wyniku dla żużlowców z Zielonej Góry. Jednocześnie Pepe bezapelacyjnie stwierdził fakt, iż sędzia Kuśmierz wypaczył wynik spotkania. – Panowie, obudźcie się, bo to naprawdę jest żenujące! Wypaczony jest wynik sportowy. Wygrywamy trzy razy 5:1, bieg jest przerywany i później inaczej się układa.

Do całej sytuacji odniósł się, dla sportowychfaktów, szef sędziów Leszek Demski, który dość ostro odpowiedział na zarzuty kończącego karierę Protasiewicza.

– Jeśli ktoś wypaczył wynik tego dwumeczu, to Piotr Protasiewicz, którego punktów zabrakło Falubazowi w Krośnie. Pretensje do arbitra są całkowicie nieuzasadnione. Jeśli takie są zapisy w regulaminie, to sędzia musi ich przestrzegać. Poza tym, gdybyśmy mieli doszukiwać się jakiegoś błędu, to w wyścigu czternastym. Wtedy jednak to nie Falubaz mógł czuć się pokrzywdzony. Jeśli ktoś mógł mieć w ogóle takie odczucia, to drużyna z Krosna.

Chociaż w tym sezonie do pracy sędziego Artura Kuśmierza pojawiało się nie mało zarzutów, to jednakże tym razem Leszek Demski jasno i wyraźnie podkreślił prawidłowość pracy sędziego, podczas ostatnich zawodów eWinner 1. Ligi.

Jak się okazuje nie tylko Piotr Protasiewicz, ma żal wobec sędziego sobotniego spotkania. Internet wrze szczególnie ze strony fanów zielonogórskich Myszy oraz ludzi bezpośrednio związanych z tym miastem. Decyzje Artura Kuśmierza ostro skrytykowali również dziennikarz-Tomasz Lis, który urodził się w Zielonej Górze oraz prezydent miasta-Janusz Kubicki.

Na Tweeterze Tomasz Lis napisał “Sędzia na chama przekręcił ten mecz i całą ligę. Jedziemy dalej”.

308141818 1258305951377955 6020317948366463233 n
Leszek Demski - "Jeśli ktoś wypaczył wynik tego dwumeczu to Piotr Protasiewicz". Prezydent Zielonej Góry odpowiada - "Sędzia powinien dostać Honorowego obywatel Krosna i tyle w temacie" 3

Natomiast prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki na Facebooku jasno zasugerował stronniczość sędziego Artura Kuśmierza, pisząc “Po dzisiejszym meczu sędzia powinien dostać Honorowego obywatel Krosna i tyle w temacie”

Zrzut ekranu 3
Leszek Demski - "Jeśli ktoś wypaczył wynik tego dwumeczu to Piotr Protasiewicz". Prezydent Zielonej Góry odpowiada - "Sędzia powinien dostać Honorowego obywatel Krosna i tyle w temacie" 4

Wiadomo, że porażka boli, a już w szczególności gdy sukces praktycznie w ostatniej chwili wymyka się z rąk. Czasami jednak trzeba się z nią po prostu pogodzić i jak słusznie zauważył sam Tomasz Lis – Jechać dalej. Krytyka pracy sędziego, gdy neguje ją sam szef sędziów i tak niczego nie zmieni. Może zatem warto skupić się już na przyszłości, by ponownie nie musieć usilnie poszukiwać winnych własnych niepowodzeń.

fot. CANAL+ SPEEDWAY – Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×