Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Kontrowersyjne wykluczenie Tobiasza Musielaka

Kontrowersyjne

Autor: Edyta Wojdeł

Kontrowersyjne wykluczenie Tobiasza Musielaka

Ostatni finałowy mecz eWinner 1. Ligi pomiędzy Stelmetem Falubazem Zieloną Górą a Cellfast Wilkami Krosno będzie bez wątpienia jednym rekordowych pod względem powtarzanych biegów.

Walka o awans do PGE Ekstraligi obfituje dziś w wiele biegowych powtórek. Mikroruchy, wykluczenia, taśmy i upadki towarzyszą zawodnikom obydwu zespołów. Sędzia Artur Kuśmierz jest dziś bardzo skrupulatny pod każdym względem. Kontrowersje natomiast wzbudziła decyzja z biegu ósmego.

W pierwszej odsłonie bieg został przerwany z uwagi na ruchy Tobiasza Musielaka i Maxa Fricka. Obydwaj panowie dodatkowo dotknęli taśmy. Ostatecznie wykluczony został Max Fricke, a Tobiasz Musielak otrzymał ostrzeżenie.

Andrzej Lebiediew najlepszym zawodnikiem eWinner 1. Ligi?

W powtórce biegu natomiast nie został zauważony ewidentny ruch Mateusza Szczepaniaka, co w tym spotkaniu okazało się dużym zaskoczeniem. Zmagania jednak i tak zostały przerwane, ponieważ Maksym Borowiak zapoznał się z torem. Pod juniora Stelmetu Falubazu Zielonej Góry dość stanowczo, lecz bez kontaktu wszedł Tobiasz Musielak. Borowiak nie dał rady opanować motocykla i upadł na tor. Dość długo oczekiwaliśmy na decyzję sędziego, która wzbudziła bardzo duże kontrowersje. Wykluczony bowiem został Tobiasz Musielak, zarówno fani czarnego sportu jak i wielu ekspertów nie było w stanie zrozumieć tej decyzji.

Screenshot 20220924 163819 937

Zawrzały całe media społecznościowe, a cała sytuacja będzie bez wątpienia wymagała omówienia z Leszkiem Demskim podczas Magazynu eWinner 1. Ligi.

fot. Patrycja Sobiech

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×