Żużel - Best Speedway Tv

Piotr Protasiewicz bez ogródek o tym co myśli na temat sędziowania | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Piotr Protasiewicz

Piotr Protasiewicz bez ogródek o tym co myśli na temat sędziowania

Piotr Protasiewicz bez ogródek o tym co myśli na temat sędziowania

Ostatnie finałowe spotkanie eWinner 1. Ligi pomiędzy Stelmetem Falubazem Zieloną Górą a Cellfast Wilkami Krosno był zarazem ostatnim występem Piotra Protasiewicza. Zawodnik jeszcze na długo przed tym meczem oficjalnie ogłosił swoje zakończenie kariery w jeździe na żużlu.

Pomimo tego, że Piotr Protasiewicz odjechał bardzo udany ostatni mecz, nie wystarczyło, to by zielonogórska drużyna awansowała do PGE Ekstraligi. Popularny Pepe tego dnia, wśród Myszy zgarnął najwięcej punktów, bo aż jedenaście. Jednakże pomimo tak ładnego wyniku na zakończenie kariery, były już żużlowiec miał spory żal do sędziego zawodów – Artura Kuśmierza.

Piotr Protasiewicz na antenie Canal+ Sport5 pozwolił sobie nareszcie na swobodną wypowiedź. W zasadzie nie ma się co dziwić, ponieważ jako już byłego zawodnika kary raczej go nie dotkną. Krytyce podlegała między innymi zbyt duża skrupulatność sędziego w odniesieniu do procedury startowej.

Bardzo marzyłem o tym, żeby zakończenie było z takim happy-endem. Zabrakło naprawdę niewiele. Rzadko to mówię, ale niestety muszę to powiedzieć. Sędziowanie jest poniżej krytyki. Jeśli chodzi o to, co dzisiaj się działo na wieżyczce, to, co sędzia dzisiaj odstawiał, to jest żenujące. Jak można trzy razy przerywać i szukać na siłę winnego, kiedy go nie ma? Potem dawać warningi, a to nawet nie są mikroruchy. Apeluję, zróbmy porządek, bo sędzia przerywa, godzinę patrzy w monitor i musi na siłę dać warning, żeby być czystym.

308804334 651761679717136 7022175558725993845 n
fot. Marta Astachow

Sobotnia walka o awans do PGE Ekstraligi bez wątpienia obfitowała w wiele biegowych powtórek. Mikroruchy, wykluczenia, taśmy i upadki towarzyszyły zawodnikom obydwu zespołów. Natomiast sędzia, Artur Kuśmierz, wykazywał się dziś doprawdy znaczącą skrupulatnością pod prawie każdym względem. Nie ulega też wątpliwości, że pomimo wielkiej staranności, w dzisiejszej pracy sędziego pojawiły się pewne drobne kontrowersje.

Według Protasiewicza tego rodzaju postępowanie sędziego wypaczyło wynik całego meczu, a co za tym idzie przyczyniło się do pozbawienia Stelmetu Falubazu Zielonej Góry awansu do PGE Ekstraligi. Dodatkowo z wypowiedzi Pepe wynika, iż taki rodzaj sędziowania jest zdecydowanym marnotrawstwem czasu zarówno zawodników, jak i wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Reklamy

Trwa to godzinami, wypaczany jest wynik sportowy i to mi się nie podoba. Jeśli po pierwszej sekundzie zapalonego światła zawodnik lekko się ruszy trzy milimetry, potem dwie sekundy stoi, to jaki, to jest warning? Panowie, obudźcie się, bo to naprawdę jest żenujące! Wypaczony jest wynik sportowy. Wygrywamy trzy razy 5:1, bieg jest przerywany i później inaczej się układa.

Możemy mieć tylko nadzieję, że jako przyszły dyrektor sportowy ZKŻ SSA Piotr Protasiewicz nie straci całkowicie cierpliwości i pozytywnych uczuć wobec czarnego sportu, przez obowiązujące reguły i podejmowane decyzje. Jak podają media społecznościowe Falubazu Zielonej Góry, funkcję tę Protasiewicz ma pełnić przez kolejne trzy lata, więc zapewne jeszcze niejednokrotnie przyjdzie mu się mierzyć ze specyficznymi decyzjami podejmowanymi w czarnym sporcie.

fot. Mateusz Biskup

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×