Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Klasyfikacja Speedway Grand Prix. Bartosz Zmarzlik powiększa przewagę nad rywalami

Klasyfikacja Speedway Grand Prix
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Klasyfikacja Speedway Grand Prix. Bartosz Zmarzlik powiększa przewagę nad rywalami

Za nami czwarta tegoroczna runda cyklu Speedway Grand Prix. Pogoda, która straszyła organizatorów w Pradze, okazała się łaskawa dla żużlowców i zawodników, dzięki czemu mogliśmy być świadkami kolejnej rywalizacji w walce o Indywidualne Mistrzostwo Świata. Mimo trzeciego miejsca w stolicy Czech z zawodów może być zadowolony Bartosz Zmarzlik. Polak zdecydowanie powiększył bowiem swoją przewagę w klasyfikacji generalnej.

Grand Prix Czech w Pradze padło łupem Martina Vaculika. Słowak ponownie był najlepszy i dołączył do zawodników, którzy trzy razy z rzędu triumfowali w praskiej rundzie zmagań o mistrzostwo świata. Na podium znalazł się również Fredrik Lindgren, który po paru gorszych występach znów pokazał swoje umiejętności. Na trzecim miejscu zawody skończył Bartosz Zmarzlik. Polak mimo tego, że stracił nawet pozycję w finale na rzecz Lindgrena może być zadowolony z przewagi, jaką wypracował sobie w klasyfikacji.

Czterokrotny mistrz świata był liderem już po turnieju w Landshut. Wtedy jego przewaga wynosiła dwa „oczka” nad drugim Jackiem Holderem i trzy nad trzecim Jasonem Doylem. Po rywalizacji w Czechach Zmarzlik znacznie powiększył zaliczkę nad Holderem, która wynosi obecnie dwanaście punktów. Za obu zawodników przesunął się natomiast Robert Lambert, wyprzedzając Doyle’a. Brytyjczyk ma teraz punkt straty do drugiego Holdera. Starszy z Australijczyków przez kontuzję zakończył już swój sezon, więc nie dołoży do swojego dorobku ani jednego punktu. Taką samą zdobycz, co mistrz świata z 2017 roku, mają na swoim koncie jeszcze Martin Vaculik i Mikkel Michelsen, więc w czołówce różnice te nie są duże.

Duży awans w sobotę zaliczył również Fredrik Lindgren, który traci trzy punkty do Doyle’a, Michelsena i Vaculika. Pierwsze dziesięć „oczek” do klasyfikacji dołożył dzisiaj Max Fricke. Australijczyk jako pierwszy rezerwowy cyklu Grand Prix będzie zastępował swojego starszego rodaka do końca sezonu. Póki co plasuje się on na szesnastej pozycji, ale jeśli swoją dyspozycję z Pragi, może być on spokojny o awans na wyższe lokaty.

Klasyfikacja generalna Speedway Grand Prix po czterech rundach:

NrNazwisko Punkty
1Bartosz Zmarzlik66
2Jack Holder54
3Robert Lambert53
4Jason Doyle47
5Martin Vaculik47
6Mikkel Michelsen47
7Fredrik Lindgren44
8Dominik Kubera39
9Daniel Bewley33
10Leon Madsen32
11Szymon Woźniak32
12Kai Huckenbeck27
13Andrzej Lebiediew22
14Tai Woffinden17
15Jan Kvech13
16Max Fricke10
Martin Vaculik
Fot. Taylor Lanning
441187299 10229117425694588 7692845836068599581 n
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *