Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA/SGP / SEC / SON / SWC

Jason Doyle kończy sezon! Australijczyk przekazał fatalne wiadomości

Jason Doyle
Fot. Marta Astachow

Autor: Jakub Bielak

Jason Doyle kończy sezon! Australijczyk przekazał fatalne wiadomości

Jason Doyle ucierpiał w ostatnim czasie podczas wypadku w Wielkiej Brytanii. Nikt jednak nie spodziewał się, że jego przerwa w startach potrwa długo. Ba, sam Australijczyk początkowo walczył, by wystąpić w Grand Prix Czech w Pradze. Teraz jednak wiemy, że nie wystąpi już podczas żadnych zawodów w tym roku.

Zawodnik ZOOleszcz GKM-u Grudziądz po upadku w Anglii ma złamane cztery żebra i stłuczenie płuc. Potem jednak okazało się, że najbardziej dokucza mu bark, w którym lekarze z początku nie dostrzegli żadnych złamań. Jak sam napisał w opublikowanej wiadomości, z czasem okazało się, że zerwane są dwa ścięgna,a ponadto również „poszedł” pierścień rotatorów w barku, co wymaga natychmiastowego leczenia.

Mistrz świata z 2017 roku opublikował łamiącą wiele serc wiadomość na swoim Instagramie. Przekazał on w niej, że kontuzje, z którymi się zmaga, są niezwykle bolesne i musi on natychmiast zająć się dojściem do zdrowia, tak żeby w przyszłości być w pełni sprawnym człowiekiem.

Normalnie jeździłbym ze złamanymi kośćmi i kontuzjami, ale w przypadku tej nie jestem w stanie. Nie mam siły i nie mogę czekać do końca sezonu, by to wszystko ponaprawiać. Muszę to szybko naprawić, w innym przypadku będę miał duże konsekwencje tego w przyszłości. Nie będę mógł podnieść piwa, gdy skończę karierę — przekazał Australijczyk w wiadomości do kibiców.

Przykro mi, że muszę przekazać wam te gówniane informacje. Jestem zdruzgotany. Ale życie toczy się dalej. Jestem bezpieczny i zdrowy i są dużo gorsze rzeczy, które dzieją się aktualnie na świecie. Jestem szczęśliwy, że mogę spędzać czas z rodziną, moją małą córeczką i żoną.

Jason Doyle nie pozostawił żadnych wątpliwości w końcówce swojej wiadomości. Napisał on, że przerwa w startach potrwa między cztery aż sześć miesięcy, co jest równoznaczne z końcem sezonu dla doświadczonego zawodnika.

Moja operacja jest zaplanowana na wtorek, żeby poskładać bark i mam nadzieję, że to zatrzyma ból, który odczuwam. Specjalista powiedział mi, że wykluczy mnie to ze sportu na cztery-sześć miesięcy. Dziękuję moim klubom Ipswich Witches, GKM Grudziądz i Outrup, a także Speedway Grand Prix za tą krótką przygodę w tym sezonie. To nie koniec. Nadal mam dużo do zrobienia, potrzebuję tylko czasu, by się wyleczyć i znowu walczyć o najwyższe cele. Będzie mi brakowało emocji i dopingu kibiców, ale wrócę. Dziękuję! Do zobaczenia na torach, kiedy przyjadę oglądać sport, który kocham!

ZOOleszcz GKM Grudziądz nie będzie mógł więc korzystać z usług Doyla do końca sezonu 2024. Czas pokaże, czy grudziądzanie dokonają w jego miejsce transferu. Australijczyk póki co zawodził w rozgrywkach ligowych w Polsce, ale w cyklu Grand Prix jeździł świetnie i wysyłał sygnały, że to może być kolejny wielki sezon w jego wykonaniu. Niestety, aby ponownie zobaczyć go na torze, będziemy musieli poczekać do przyszłego roku.

Jason Doyle
Fot. Taylor Lanning
Kryterium Asów
Fot. Taylor Lanning

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *