Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Australijczyk wraca do Grand Prix. Zastąpi Doyla

Grand Prix
Fot. Michał Szmyd

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Australijczyk wraca do Grand Prix. Zastąpi Doyla

Zbliża się Speedway Grand Prix w Pradze. Niestety nie wystąpi w nim Jason Doyle, który zmaga się z urazem po zeszłotygodniowym wypadku w Anglii. Oficjalnie ogłoszono, że zastąpi go jego rodak, Max Fricke.

Młodszy z Australijczyków jeszcze w zeszłym roku był stałym uczestnikiem cyklu, ale nie zdołał się w nim utrzymać. Organizatorzy postanowili obrać tym razem inną drogę rozdania dzikich kart i postawili na odświeżenie cyklu, przez co zabrakło w nim miejsca dla zawodnika ZOOleszcz GKM-u Grudziądz. Otrzyma on jednak dość szybko szansę ponownego pokazania się na arenie międzynarodowej.

Max Fricke zastąpi w Pradze Jasona Doyla, który nie jest w stanie wystartować w turnieju Grand Prix. Wiadomo było o tym już w niedzielę, kiedy GKM użył zastępstwa zawodnika za swojego lidera. Taki manewr bowiem wyklucza żużlowca z jazdy przez najbliższe 15 dni. Do akcji wkracza więc Fricke, a więc pierwszy rezerwowy cyklu.

Turniej w Pradze zaplanowany jest na sobotę, 1 czerwca. Na chwilę obecną prognozy wyglądają jednak fatalnie i nie wiadomo, czy zawody uda się odjechać w terminie. Niemniej jednak Fricke i pozostałych piętnastu zawodników stawki zawodów oraz dwóch rezerwowych stawią się na czeskiej ziemi w sobotę. Dzień wcześniej Australijczyk będzie rywalizował w PGE Ekstralidze w barwach ZOOleszcz GKM-u Grudziądz. „Gołębie” udają się pod Jasną Górę na starcie z Krono-Plast Włókniarzem Częstochowa, który kilka dni temu odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie 2024.

Max Fricke
Fot. Kazimierz Kożuch
357697804 10161181532486738 6834719612236398968 n
Fot. Michał Szmyd

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *