Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Janowski i Dudek poza SGP 2024?! Są pierwsze przecieki

Janowski
Fot. Taylor Lanning

Autor: Jakub Bielak

Janowski i Dudek poza SGP 2024?! Są pierwsze przecieki

Lada moment ma się rozstrzygnąć kwestia rozdania stałych dzikich kart na cykl Speedway Grand Prix w sezonie 2024. Przypomnijmy, że organizatorzy wręczą takowe pięciu zawodnikom, którzy ich zdaniem najbardziej zasłużyli na takie wyróżnienie. Pierwsze przecieki są sensacyjne!

W kuluarach mówi się, że żadna z dzikich kart nie trafi do dwójki polskich stałych uczestników cyklu, którzy w tym roku się w nim nie zdołali utrzymać. Mowa oczywiście o Patryku Dudku oraz Macieju Janowskim. O ile sytuacja tego pierwszego raczej dziwić nie może, o tyle dla „Magica” był to pierwszy słaby sezon w cyklu. Wielu żużlowców dostawało w takim przypadku drugą, a potem nawet trzecią szansę. Dziwne ze strony organizatorów byłoby pominięcie Janowskiego w takim momencie.

W niedzielę odbyło się spotkanie osób decyzyjnych w cyklu. Na nim dyskutowano nad tym, komu przyznać dzikie karty na przyszły rok. Informację o pominięciu Dudka i Janowskiego podał na portalu X (dawniej Twitter) Karol Bierzyński. Informuje on również o braku Maxa Fricke’a. Australijczyk

Z drugiej strony brak dwóch Polaków, którzy w tym roku jeździli w cyklu świadczyć może o wyborze innego reprezentanta biało-czerwonych. Wtedy rzeczywiście odstawienie Macieja Janowskiego miałoby sens – organizatorzy nie chcieliby mieć więcej niż trzech zawodników jednej narodowości w cyklu. Przypomnijmy, że oprócz aktualnego mistrza świata, Bartosza Zmarzlika, w SGP 2024 zobaczymy również Szymona Woźniaka, który wywalczył przepustkę poprzez GP Challenge. Trzecim polskim nazwiskiem mógłby być Janusz Kołodziej lub Dominik Kubera.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *