Żużel - Best Speedway Tv

Historia Motoru Lublin. Od zera do bohatera... | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Historia Motoru Lublin. Od zera do bohatera…

Historia

Historia Motoru Lublin. Od zera do bohatera…

Historia Motoru Lublin czyli zacznijmy od (nowego) początku.
W 2016r. stadion w Kozim Grodzie ucichł. Klub z Lublina ogłosił upadłość i zniknął z żużlowej mapy. Na szczęście spragnieni czarnego sportu kibice z Lublina nie musieli czekać zbyt długo na ponowne kibicowanie przy al. Zygmuntowskich.

Już w kolejnym sezonie na nowo powstał lubelski klub. To wszystko dzięki inicjatywie działaczy Klubu Motorowego Cross, którzy postanowili reaktywować żużel w Lublinie. To właśnie w 2017r. zespół pod nazwą Speed Car Motor Lublin wystąpił w zmaganiach 2 ligi żużlowej. W rundzie zasadniczej zajął drugie miejsce i po pokonaniu w półfinale play-off zespołu Ostrovii Ostrów Wielkopolski, uległ w dwumeczowym finale Startowi Gniezno. Pomimo przegranej Motor przystąpił do baraży z przedostatnią drużyną sezonu 2017 Nice 1. Ligi – Stalą Rzeszów. Obydwa mecze wygrali żużlowcy z Lublina i dzięki temu wywalczyli awans do pierwszej ligi.

W pierwszej lidze Lublinianie szli jak burza. Zakończyli rundę zasadniczą na pierwszym miejscu. W półfinale Motor trafił na drużynę z Łotwy, którą pokonał zarówno na wyjeździe jak i na domowym torze. Finał pierwszej ligi 2018r. kibice zapamiętają na długo, a zwłaszcza kibice z Lublina. Po wysokiej porażce w Rybniku (38:52) mało kto wierzył w awans Lublina. Jednak zdeterminowane Koziołki nie zawiodły rzeszy fanów, która wspierała ich z trybun i dokonali wydawać by się mogło niemożliwego. Nadrobili wysoką stratę i pokonali rybnickie Rekiny 53:37 i tym samym awansowali do Ekstraligi.

Po 23 latach Motor Lublin awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej. Przy okazji zespół z Koziego Grodu dokonał czegoś, czego nie zrobiła wcześniej żadna drużyna. Koziołki awansowały o dwie ligi w dwa lata. Rok po roku w Lublinie była feta z okazji awansu.


W 2019r. Motor Lublin jako beniaminek miał ciężkie zadanie. Od początku był “rzucony na pożarcie” i typowany jako spadkowicz. Jednak już od pierwszego meczu drużyna pokazała, że nie są chłopcami do bicia. Koziołki pokazały rogi i zakończyły swój pierwszy sezon w Ekstralidze na 6 miejscu.

Sezon 2020 był już troszkę inny. Zarówno dziennikarze jak i inne drużyny, zauważyli, że ten Motor jednak umie trochę namieszać. Mimo, że zespół pokazał się z lepszej strony niż rok wcześniej to trochę zabrakło do najlepszej czwórki i play-offów. Ponownie Motor Lublin uplasował się ostatecznie na 6 miejscu w tabeli.

Od początku sezonu 2021 działacze śmiało mówili, że celem tej drużyny na ten rok są play-offy. Już po 13 rundzie możemy śmiało powiedzieć, że Motor Lublin osiągnął swój cel. Koziołki zagwarantowały sobie miejsce w najlepszej czwórce i powalczą o medale.

Kilka lat temu tej drużyny nie było na mapie żużlowej polski, później reaktywacja klubu, dwa awanse pod rząd, utrzymanie w Ekstralidze i w końcu wymarzona walka o medale.
Jak potoczy się dalej historia lubelskiego klubu? Co pokażą jeszcze Koziołki? Czy w tym roku zdobędą medal?

fot. facebook.com/speedcarmotorlublin

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×